Dziennikarze stracą pracę? Wydawca "Gazety Wyborczej" tnie etaty. Do zwolnienia ponad 100 osób

• Do końca 2016 r. Agora zamierza zwolnić 135 pracowników, czyli 6,8 proc. zatrudnionych.
• Spółka rezygnuje z wydawania bezpłatnego dziennika "Metrocafe" i chce się skupić na „Gazecie Wyborczej”.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dziennikarze stracą pracę? Wydawca "Gazety Wyborczej" tnie etaty. Do zwolnienia ponad 100 osób

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

5 paź 2016 9:09


Zarząd Agory podjął uchwałę o rozpoczęciu konsultacji w sprawie zwolnień grupowych ze związkiem zawodowym działającym przy spółce. Konsultacje prowadzone będą również z radą pracowników spółki.

Przyczyną planowanych działań restrukturyzacyjnych, w tym ograniczenia zatrudnienia, jest utrzymująca się rynkowa recesja w wydatkach na reklamę prasową oraz spadek sprzedaży prasy.

- Biorąc pod uwagę obecną kondycję rynku prasy papierowej, negatywne prognozy dotyczące perspektyw jego dalszego rozwoju oraz postępującą cyfryzację mediów, zarząd spółki uznał, iż niezbędne jest podjęcie kolejnych działań przyspieszających proces transformacji działalności prasowej Agory - czytamy w komunikacie spółki.

Ustabilizowanie wyniku finansowego działalności prasowej wymaga głębokiej zmiany w modelu pracy redakcji oraz w wydaniach "Gazety Wyborczej", co wiąże się z ograniczeniem zatrudnienia w segmencie prasowym oraz reorganizacją pracy zespołów redakcyjnych.

- W ramach prowadzonego procesu transformacji działalności prasowej, spółka skoncentruje się na rozwoju dziennika "Gazeta Wyborcza", rezygnując jednocześnie z wydawania bezpłatnego dziennika "Metrocafe.pl" z dniem 14 października 2016 roku - dodano.

Zamiarem zarządu Agory jest przeprowadzenie zwolnień do 135 pracowników zatrudnionych w Agorze (6,8 proc. zatrudnionych w spółce na dzień 3 października 2016 roku) w okresie do 31 grudnia 2016 roku.

Według komunikatu, spółka przeprowadzi te trudne zmiany z dbałością o pracowników, oferując im szereg działań osłonowych i wspierających. Zarząd zwrócił się do związku zawodowego działającego przy spółce i rady pracowników o przystąpienie do konsultacji w powyższej sprawie oraz powiadomi właściwy urząd pracy o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych w spółce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.