wnp.pl

Dzięki programowi rozwoju Polski Wschodniej powstało ponad 2 tys. miejsc pracy

0 0
Dzięki programowi rozwoju Polski Wschodniej powstało ponad 2 tys. miejsc pracy
Z preferencyjnych pożyczek i poręczeń skorzystało ok. 2,9 tys. firm - w tym 2,5 tys. mikroprzedsiębiorstw. (Fot. Pixabay)

Blisko 2,4 tys. nowych miejsc pracy, a także pożyczki i poręczenia dla 2,9 tys. małych i średnich firm oraz nowocześniejsza infrastruktura 21 szkół wyższych - to tylko niektóre efekty programu operacyjnego rozwój Polski Wschodniej (PO RPW), finansowanego z perspektywy finansowej 2007-13.

– Rozliczenia jeszcze trwają, ale już dziś możemy powiedzieć, że zakończyliśmy wszystkie projekty i wykorzystaliśmy blisko 10 mld zł na rozwój Polski Wschodniej – powiedział wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

Dzięki środkom z PO RPW wzrósł potencjał naukowo-badawczy uczelni i szkół wyższych - z zbudowano i zmodernizowano ponad 70 obiektów, z których korzysta obecnie ponad 110 tys. studentów (prawie połowa wszystkich studiujących w makroregionie PW).

Utworzono ok. 70 nowych kierunków studiów i specjalizacji oraz ok. 300 etatów badawczych. Zawarto też ok. 300 porozumień o strategicznej współpracy między uczelniami a firmami.

Rozwiązania dla biznesu

W programie zrealizowano również inwestycje prowadzące do wzrostu atrakcyjności gospodarczej makroregionu.

Dofinansowano m.in. powstanie lub rozbudowę 12 parków przemysłowych, naukowo-technologicznych lub inkubatorów, które poprzez specjalistyczne wsparcie i udostępnianie infrastruktury badawczej, pomagają firmom rozwijać skrzydła.

Z ich usług skorzystało do tej pory ok. 1530 przedsiębiorstw. Pieniądze z PO RPW umożliwiły przygotowanie ponad 400 ha terenów pod inwestycje. Swój biznes ulokowało na nich już 95 firm (w większości działających w branżach innowacyjnych), tworząc nowe miejsca pracy.

Z preferencyjnych pożyczek i poręczeń skorzystało ok. 2,9 tys. firm (w tym 2,5 tys. mikroprzedsiębiorstw).

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.