Dzięki nowym przepisom może powstać ok. 4 tys. nowych miejsc pracy

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej pracuje nad przepisami, które miałyby zachęcić pracodawców do zatrudniania młodych ludzi, którzy często nie mają żadnego doświadczenia. Dzięki nowelizacji ustawy może powstać około 4 tys. nowych miejsc pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dzięki nowym przepisom może powstać ok. 4 tys. nowych miejsc pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

21 lut 2014 10:02


Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna", aby pomóc młodym bezrobotnym rząd proponuje refundację kosztów dla firm, które zatrudnią na etat osobę dotychczas niepracującą. Jednak minimalny okres zatrudnienia to co najmniej rok. Koszty będą zwracane przez 6 miesięcy i nie mogą przekroczyć połowy minimalnej pensji.

- To dobre rozwiązanie. Instrumenty wspierające osoby młode w podjęciu zatrudnienia funkcjonują w krajach rozwiniętych gospodarczo, a ich celem jest poprawa sytuacji na rynku pracy - ocenia na łamach "DGP" prof. Elżbieta Kryńska z Uniwersytetu Łódzkiego.

Nie wszyscy eksperci są zwolennikami tego typu zmian. Zbigniew Żurek, wiceprezes BCC w rozmowie z „DGP" podkreśla, że zamiast faworyzować daną grupę społeczną, należałoby zwiększyć podaż miejsc pracy albo dokonać regionalizacji minimalnej pensji.

Inne pomysłu resortu pracy to m.in. bon szkoleniowy, stażowy, zatrudnieniowy, zasiedleniowy oraz na refundację wydatków na składki z ubezpieczenia społecznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.