Dwóch identycznych kandydatów. Którego wybierze rekruter?

0 0
Dwóch identycznych kandydatów. Którego wybierze rekruter?

Bywa, że wśród ubiegających się o posadę jest dwóch kandydatów o prawie identycznych profilach. Na co wówczas rekruterzy zwracają uwagę?

Rekruter sprawdził setki CV, wybrał osoby, które zaprosił na rozmowę kwalifikacyjną. Po umówionych spotkaniach pod uwagę wziął tylko dwóch kandydatów o podobnych umiejętnościach i doświadczeniu zawodowym z niemal identycznymi oczekiwaniami finansowymi. Jednym słowem – obaj idealnie wpasują się w profil poszukiwanego pracownika. Co w takiej sytuacji wpłynie na decyzję rekrutera?

Serwis CareerBuilder zapytał menedżerów HR i pracodawców, co ostatecznie wpłynęło na wybór kandydata, jeśli kwalifikacje zawodowe były niemal identyczne. 27 proc. respondentów wskazało na lepsze poczucie humoru, a 26 proc. na działania wolontariackie. Natomiast 22 proc. zadeklarowało, że na ich decyzję wpłynął ubiór rekrutowanego.

21 proc. rekruterów zwróciło uwagę na to, że z jednym z kandydatów mają więcej wspólnych zainteresowań. Z kolei 13 proc. ankietowanych doceniło lepszą kondycją fizyczną, a 8 proc. – wiedzę polityczną lub kulturową.

Na zaangażowanie kandydata w mediach społecznościowych zwróciło uwagę 7 proc., a dla 4 proc. istotne było zainteresowanie sportem.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.