Duże transfery kadrowe w polskich kancelariach

Rok 2015 jest dla polskiego rynku prawnego rokiem przetasowań. Zmiany w kadrach widać najwyraźniej na szczeblu partnerów, którzy do nowych firm zabierają całe zespoły pracowników, a także dotychczasowych klientów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Duże transfery kadrowe w polskich kancelariach

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

28 paź 2015 13:49


- Chociaż światowi politycy nadal nie potrafią do końca określić, na jakim etapie kryzysu gospodarczego znajdują się poszczególne gospodarki, czy kryzys już za nami, czy nas dopiero czeka, jedno jest pewne – Polska jest postrzegana przez inwestorów jako atrakcyjny rynek - komentuje Marta Sybilska, szefowa praktyki prawnej w agencji rekrutacyjnej Tara HRC.

- Na lata 2014-2020 otrzymaliśmy tak duże fundusze, że jesteśmy obecnie największym beneficjentem w Unii Europejskiej. Pozytywne nastroje inwestycyjne przekładają się na wzrost liczby transakcji, a że do ich obsługi potrzebne są sztaby prawników, kancelarie wzmacniają swoje zasoby - dodaje.

Proces ten jest szczególnie widoczny w obszarze takich praktyk jak nieruchomości, rynki kapitałowe oraz praktyka fuzji i przejęć.

Zmiany kadrowe w kancelariach

Okres transferów na rynku prawnym otworzyła firma PwC, która z początkiem bieżącego roku zdecydowała się na wzmocnienie swojej praktyki prawnej w obszarze nieruchomości.

Decyzja ta zaowocowała pozyskaniem Jeana Rossi oraz Joanny Kalecińskiej-Rossi. Odeszli oni z Kancelarii White & Case wraz  z zespołem doświadczonych prawników specjalizujących się w obsłudze transakcji na rynku nieruchomości.

W połowie lutego jako partner lokalny do kancelarii Gide Loyrette Nouel dołączył Mateusz Chmielewski a wraz z nim Dorota Jenerowicz jako starszy prawnik. Oboje pracowali wcześniej w kancelarii Greenberg Traurig.

Dzięki ich pozyskaniu kancelaria ogłosiła, że praktyka rynków kapitałowych rozpoczyna funkcjonowanie jako samodzielny departament.

Na rozwój praktyki rynków kapitałowych postawiło także warszawskie biuro CMS Cameron McKenna. W okresie wakacyjnym z kancelarii DLA Piper przeszło trzech prawników – Rafał Woźniak, który objął stanowisko of counsel, Magdalena Trzepizur oraz dr Michał Pawłowski, który od 1 września jako partner kieruje wzmocnionym zespołem. 

Największe transfery 2015 r.

Póki co jednym z największych tegorocznych transferów na polskim rynku usług prawniczych było wzmocnienie zespołu nieruchomościowego w Greenberg Traurig, który obecnie liczy 30 osób. Jednocześnie zmiana ta poważnie osłabiła zespoły nieruchomościowe w kancelariach Allen & Overy oraz Norton Rose Fullbright.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.