Duże transfery kadrowe w polskich kancelariach

0 0
Duże transfery kadrowe w polskich kancelariach
Za zwiększającym się nakładem pracy i rozbudową praktyk przez kancelarie idzie potrzeba zatrudniania osób z mniejszym doświadczeniem. /Fot. Fotolia

Rok 2015 jest dla polskiego rynku prawnego rokiem przetasowań. Zmiany w kadrach widać najwyraźniej na szczeblu partnerów, którzy do nowych firm zabierają całe zespoły pracowników, a także dotychczasowych klientów.

- Chociaż światowi politycy nadal nie potrafią do końca określić, na jakim etapie kryzysu gospodarczego znajdują się poszczególne gospodarki, czy kryzys już za nami, czy nas dopiero czeka, jedno jest pewne – Polska jest postrzegana przez inwestorów jako atrakcyjny rynek - komentuje Marta Sybilska, szefowa praktyki prawnej w agencji rekrutacyjnej Tara HRC.

- Na lata 2014-2020 otrzymaliśmy tak duże fundusze, że jesteśmy obecnie największym beneficjentem w Unii Europejskiej. Pozytywne nastroje inwestycyjne przekładają się na wzrost liczby transakcji, a że do ich obsługi potrzebne są sztaby prawników, kancelarie wzmacniają swoje zasoby - dodaje.

Proces ten jest szczególnie widoczny w obszarze takich praktyk jak nieruchomości, rynki kapitałowe oraz praktyka fuzji i przejęć.

Zmiany kadrowe w kancelariach

Okres transferów na rynku prawnym otworzyła firma PwC, która z początkiem bieżącego roku zdecydowała się na wzmocnienie swojej praktyki prawnej w obszarze nieruchomości.

Decyzja ta zaowocowała pozyskaniem Jeana Rossi oraz Joanny Kalecińskiej-Rossi. Odeszli oni z Kancelarii White & Case wraz  z zespołem doświadczonych prawników specjalizujących się w obsłudze transakcji na rynku nieruchomości.

W połowie lutego jako partner lokalny do kancelarii Gide Loyrette Nouel dołączył Mateusz Chmielewski a wraz z nim Dorota Jenerowicz jako starszy prawnik. Oboje pracowali wcześniej w kancelarii Greenberg Traurig.

Dzięki ich pozyskaniu kancelaria ogłosiła, że praktyka rynków kapitałowych rozpoczyna funkcjonowanie jako samodzielny departament.

Na rozwój praktyki rynków kapitałowych postawiło także warszawskie biuro CMS Cameron McKenna. W okresie wakacyjnym z kancelarii DLA Piper przeszło trzech prawników – Rafał Woźniak, który objął stanowisko of counsel, Magdalena Trzepizur oraz dr Michał Pawłowski, który od 1 września jako partner kieruje wzmocnionym zespołem. 

Największe transfery 2015 r.

Póki co jednym z największych tegorocznych transferów na polskim rynku usług prawniczych było wzmocnienie zespołu nieruchomościowego w Greenberg Traurig, który obecnie liczy 30 osób. Jednocześnie zmiana ta poważnie osłabiła zespoły nieruchomościowe w kancelariach Allen & Overy oraz Norton Rose Fullbright.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.