Duże firmy podkradają pracowników z sektora MŚP

Większa płaca i perspektywa lepszej kariery - tym duże firmy kuszą pracowników z sektora MŚP.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Duże firmy podkradają pracowników z sektora MŚP

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

3 lis 2014 9:45


Tadeusz Eckert, właściciel firmy Eckert AS w ciągu ostatnich sześciu lat stracił pięciu wysoko wykwalifikowanych specjalistów z działu badawczo-rozwojowego na rzecz większej spółki. Eckert prowadzi rozwój czterech technologii cięcia metali, dlatego każdy inżynier jest bardzo cenny - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Czytaj też: Sektor MŚP nie docenia wiedzy pracowników

Nie jest to odosobniony przypadek. Duże firmy kuszą pracowników mniejszych spółek lepszą płacą, możliwością rozwoju, pozapłacowymi benefitami. Poza tym przyciągają swoją marką. Jak mówi Tadeusz Eckert, kilku techników średniego szczebla odeszło do Volkswagena, by pracować za podobne pieniądze.

Czytaj też: MŚP nie potrafią dobrze zarządzać kompetencjami. PARP przychodzi z pomocą

- Jak wynika z prowadzonych przez nas badań, zdecydowanie różni się stosunek do pracy osób młodych i tych 40+. Druga grupa oczekuje stabilności, gwarancji zatrudnienia i często w zamian za tę stabilność gotowa jest pracować za niższe wynagrodzenie. Młodzi w wieku 20+ oczekują szybkiego wzrostu dochodów i awansu. A z tym kojarzy im się praca w międzynarodowych korporacjach - mówi na łamach „DGP” Dagmara Chudzińska-Matysiak, menedżer regionalny agencji pracy Randstad.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.