Dress code, język ciała, pytania. Czego unikać, a czym się chwalić podczas rozmowy kwalifikacyjnej w sektorze BPO?

0 0
Dress code, język ciała, pytania. Czego unikać, a czym się chwalić podczas rozmowy kwalifikacyjnej w sektorze BPO?
Z racji częstego kontaktu z klientem zewnętrznym czy wewnętrznym w firmach SSC/BPO, pracodawcy stawiają na komunikatywność, otwartość i gotowość do działania, nawet w stresujących sytuacjach (Fot. fotolia)

Jeśli kandydat dostaje zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną to znak, ze doświadczenie i umiejętności są interesujące dla przyszłego pracodawcy. Jak więc nie zepsuć dobrego wrażenia i nie stracić szansy na atrakcyjną pracę?

Procesy rekrutacyjne do centrów usług wspólnych mogą różnić się ze względu na liczbę etapów i ich zakres, na co wpływ mają wymogi globalne danej organizacji. Niemniej jednak podstawowym i obowiązkowym etapem każdego procesu rekrutacyjnego jest rozmowa kwalifikacyjna z przyszłym pracodawcom. Takie spotkanie może stanowić jeden z wielu etapów rekrutacji, ale może być też tylko jedynym, decydującym dla kandydata.

Czytaj też: BPO: 22 tys. nowych miejsc pracy w branży

Dobry research to podstawa

Przygotowanie do rozmowy rekrutacyjnej powinniśmy zacząć od zrobienia dobrego researchu w sieci. Czym dokładnie zajmuje się dane centrum SSC/BPO, do którego ubiegamy się o pracę; z jakiej jest branży; jakie procesy obsługuje. Czy jest to centrum Shared Service Center czy Business Process Outsourcing? Jakiej wielkości jest to centrum? Jakie są problemy, wyzwania i ostatnie sukcesy danej organizacji? Jakie są obowiązki na stanowisku, na które kandydat aplikuje? Jeśli interesujemy się księgowością, warto zapoznać się z informacjami i różnicami występującymi pomiędzy działami accounts payable, accounts receivable czy general ledger.

Czytaj też: Sektor BPO walczy o pracowników. Także tych z Ukrainy

W przypadku ofert z bankowości trzeba umieć wskazać różnice między działem AML a KYC. Osoby na stanowiska entry level nie muszą mieć doświadczenia w tych obszarach, ale powinny wiedzieć, czym będą zajmowały się na danym stanowisku. Nie posiadanie wiedzy na temat takich podstawowych informacji jest dla rekrutera sygnałem o braku motywacji do podjęcia pracy na danym stanowisku, co często jest powodem odrzucenia kandydata.

Po pierwsze: punktualność

To jeden z najprostszych błędów do uniknięcia. Jednocześnie około 10 proc. kandydatów spóźnia się na rekrutację. To najprostszy sposób, aby już na starcie stracić kilka punktów. Dzień wcześniej dobrze jest sprawdzić i dokładnie zaplanować sobie trasę z domu do miejsca spotkania. Jeżeli już wiesz, że możesz się spóźnić – uprzedź o tym rekrutera!

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.