Dokąd zmierza rynek pracy w Polsce?

Szukasz pracy, robisz karierę, rekrutujesz? 10 menedżerów przewiduje, dokąd zmierza rynek pracy w Polsce. M.in. Charles Carnall (Hays Poland), Artur Skiba (Antal International), Joanna Malinowska-Parzydło, Adam Wąskik (GoldenLine) nie ma wątpliwości, że rok 2017 r. upłynie pod znakiem poważnych wyzwań, na które warto się przygotować. Niektóre z wypowiedzi mają wprost charakter porad - do tego bardzo praktycznych.

Autor: Justyna Koc 11 sty 2017 10:57

REKLAMA

– Największe wyzwania będą dotyczyły dwóch aspektów: rekrutacji w obliczu umacniającego się rynku kandydata oraz zatrzymania najlepszych pracowników w organizacji. Rynek kandydata będzie szczególnie dotkliwy dla branży nowoczesnych technologii oraz centrów usług biznesowych. Firmy będą musiały zadbać o pozytywny wizerunek oraz stosować niestandardowe metody rekrutacyjne. Pracodawcy muszą odpowiednio zachęcać kandydatów do przyjęcia oferty i zadbać o to, aby proces rekrutacyjny był stosunkowo krótki. Muszą pamiętać, że o najlepszych pracowników nie konkurują wyłącznie w ramach swojej branży czy specjalizacji. Już teraz wiele firm korzysta z wideokonferencji w procesie rekrutacyjnym. Trend ten będzie się umacniał, ponieważ wykorzystanie nowoczesnych narzędzi komunikacyjnych przyspiesza proces i pomaga efektywnie nim zarządzać.

Dużym wyzwaniem będzie również dopasowanie oferty do zmieniających się potrzeb pracowników i kandydatów. Najmłodsze pokolenie pracowników, które stanowi coraz większy odsetek zasobów ludzkich firm, ceni sobie inne aspekty pracy niż ich dojrzalsi współpracownicy. Z badań Hays wynika na przykład, że jednym z najważniejszych benefitów dla pracowników jest obecnie możliwość pracy elastycznej – z ruchomymi godzinami pracy albo opcją pracy z domu. Dlatego też z pewnością rozwijać się będzie oferta świadczeń pozapłacowych – komentuje Charles Carnall, dyrektor zarządzający Hays Poland. (Fot. Mat. pras.)REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.