Dodatkowe pieniądze na aktywizację zwolnionych z PZL Mielec

Ministerstwo zdecydowało o przyznaniu dodatkowych pieniędzy na aktywizację osób, które straciły pracę w PZL Mielec
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dodatkowe pieniądze na aktywizację zwolnionych z PZL Mielec

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

12 sie 2015 8:57


Urząd pracy w Mielcu (Podkarpackie) otrzymał dodatkowe 1,4 mln zł na aktywizację osób, które straciły pracę w PZL Mielec.

Te pieniądze mają zminimalizować skutki utraty zatrudnienia dla ponad 500 osób – podkreślił dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie Tomasz Czop.

Powodem redukcji zatrudnienia w PZL Mielec jest m.in. przegrana zakładów w przetargu na wybór śmigłowców dla wojska. Zarząd firmy w porozumieniu ze związkami zawodowymi wprowadził program dobrowolnych odejść, skorzystało z niego ok. 500 osób. Nikt nie został zmuszony do odejścia z firmy.

Pieniądze zminimalizują skutki utraty zatrudnienia

Po informacji o planowanych zwolnieniach zarząd woj. podkarpackiego wystosował wniosek do ministra pracy o zabezpieczenie dodatkowych pieniędzy z rezerwy Funduszu Pracy.

„Właśnie otrzymaliśmy decyzję o przyznaniu nam pieniędzy. Szybka reakcja na zaistniałą sytuację ma zminimalizować skutki utraty zatrudnienia, pomóc utrzymać aktywność zwalnianym i wesprzeć ich w odnalezieniu się na podkarpackim rynku pracy. W żadnym wypadku nie możemy sobie pozwolić na utratę wysoko wykwalifikowanej kadry technicznej, jej wiedzy i wieloletniego doświadczenia” - dodał Czop.

Jego zdaniem specjaliści z Doliny Lotniczej (stowarzyszenie przedsiębiorców z branży lotniczej - red.) powinni nie tylko pracować dalej, ale również przekazywać swoją wiedzą młodszym pokoleniom. „Nikomu nie pozwolimy podciąć naszych skrzydeł” - podkreślił dyrektor WUP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.