Dobre wiadomości dla menedżerów

48 proc. badanych pracodawców chce w pierwszym kwartale 2013 roku zatrudnić specjalistów i menedżerów - tak wynika z raportu Antal Global Snapshot.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dobre wiadomości dla menedżerów

PODZIEL SIĘ


Autor: DB

20 lut 2013 9:52


Na takie wyniki składa się rozwój sektorów kryzysoodpornych, wzrost znaczenia marki "made in Poland" i wzrost jakości pracy w Polsce. - Już od 3 lat obserwujemy ustabilizowaną dynamikę zatrudnienia pracowników średniego i wyższego szczebla. Szczególnie zapotrzebowanie odnotowaliśmy na specjalistów i menedżerów ds. sprzedaży, IT oraz inżynierów - zaznaczył dla news.antal.com.

Artur Skiba, dyrektor Antal International i wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia. Pracodawcy będą jednak kłaść większy nacisk na weryfikację kandydatów. Będą przeprowadzać testy psychometryczne. - Teraz możemy mówić o idealnym momencie, aby zdobyć przewagę i pozyskać do organizacji talenty. W tym celu warto zadbać o employer branding. Ciekawym źródłem świetnych pracowników jest też coraz częściej migracja branżowa. Korzystając z bogatych doświadczeń innych, niż nasz sektor możemy zyskać wartość dodaną - powiedział portalowi Artur Skiba.

Eksperci pozytywnie patrzą na zbliżający się rok. Podczas debaty w siedzibie Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej (odbyła się 22 stycznia) Agata Mężyńska, dyrektor Departamentu Informacji Gospodarczej PAIiIZ zauważyła, że 2013 rok będzie taki sam albo i lepszy niż ubiegły. Swoje stanowisko opiera na podstawie projektów, które dotychczas napłynęły.

Michael Dembinski z Head of Policy w BPCC dodał, że Polska jest na liście 20 najważniejszych gospodarek dla Wielkiej Brytanii. Można więc liczyć, że Brytyjscy inwestorzy będą jeszcze więcej inwestować w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Edek 2013-02-09 11:02:14

To naprawdę bardzo interesujący artykuł