Dobre prognozy dla polskich menedżerów i specjalistów

0 0
Dobre prognozy dla polskich menedżerów i specjalistów

- Według najnowszych wyników Antal Global Snapshot 58 proc. pracodawców planuje rekrutacje specjalistów i menedżerów w III kwartale, a jedynie 11 proc. spodziewa się, że będzie ich zwalniać – mówi Artur Skiba, dyrektor zarządzający Antal Polska.

Te nowiny są szczególnie obiecujące dla specjalistów z sektora e-commerce i social media (93 proc. wynosi odsetek pracodawców planujących zatrudniać), SSC/BPO (92 proc.) i ubezpieczeń (72 proc.), a także księgowości i firm konsultingowych (71 proc.).

- Ogromne potrzeby kadrowe generowane przez struktury firm z sektora SSC/BPO zmuszają je do szukania pracowników w firmach consultingowych, biurach rachunkowych i wewnętrznych działach finansowych. W związku z tym i one zmuszone są do prowadzenia kolejnych rekrutacji - zauważa Anna Piotrowska-Banasiak, menedżer Antal Finance & Accountancy.

Wciąż wysoki odsetek pracodawców planuje zatrudniać w sektorze oprogramowania IT (65%) i bankowości (60%).

Jeśli chodzi o pracodawców z branży transportowej, produkcji przemysłowej, motoryzacji nie planuje zmian kadrowych - plany zarówno zatrudnienia, jak i zwalniania utrzymują się na ustabilizowanym poziomie.

To, że zapotrzebowanie na menedżerów i specjalistów jest, wcale nie oznacza, że wszystkim będzie łatwo ją zdobyć.

- Kandydaci bierni, bez sukcesów zawodowych i bez pomysłu na siebie będą mieli coraz większe problemy na dynamicznym, lecz coraz bardziej wymagającym rynku - komentuje Artur Skiba.

Nie jest źle, ale nasi sąsiedzi - Czechy i Słowacy - prześcigają nas w planach dotyczących zatrudnienia w najbliższym kwartale (63 proc. pracodawców planuje przyjąć nowych pracowników).

Najgorzej jest wciąż na południu Europy. W Hiszpanii tylko 28 proc. deklaruje nowe przyjęcia, w Portugalii 31 proc., a we Włoszech 37 proc. Niska dynamika zatrudnienia dotyczy też Niemiec - tylko 31 proc. respondentów planuje rekrutacje pracowników średniego i wyższego szczebla (12 proc. sygnalizuje możliwe zwolnienia).

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.