Do tej walki staje dziś ponad 2 miliony Polaków

11 kwietnia to Światowy Dzień Walki z Bezrobociem. W Polsce podejmuje ją każdego dnia 2 miliony i 300 tys. osób pozostających bez pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Do tej walki staje dziś ponad 2 miliony Polaków

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd mediów/IAR

11 kwi 2013 11:25


Według ekonomisty Roberta Gwiazdowskiego, przedsiębiorcy nie będą tworzyć nowych miejsc pracy tak długo, jak długo nie nastąpi odbicie gospodarki światowej - podaje Informacyjna Agencja Radiowa.

- Nowe miejsca zatrudnienia mogłyby powstawać także wówczas, gdyby radykalnie zmniejszone zostały koszty pracy i zmienione przepisy prawa pracy - podkreśla w rozmowie z IAR Robert Gwiazdowski.

Natomiast Jeremi Mordasewicz z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan mówi, że przedsiębiorcom będzie łatwiej zatrudniać nowych ludzi dzięki zwiększeniu elastyczności czasu pracy.

- Przedsiębiorstwa zdobywają zamówienia z tygodnia na tydzień z miesiąca na miesiąc i nie mogą organizować pracy codziennie w wymiarze ośmiu godzin. Muszą mieć możliwość zatrudniania w jednych tygodniach na przykład na 48 godzin, w innych na 30 godzin - mówi IAR Mordasiewicz.

Jednak wiceprzewodniczący OPZZ Andrzej Radzikowski podkreśla, że proponowane metody walki z kryzysem nigdzie na świecie nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.

Zwrócił natomiast uwagę, że ci Polacy, którzy mają zatrudnienie należą do najbardziej zapracowanych ludzi świata. Powinna być więc przyjęta zasada dzielenia się pracą. Wówczas starczyłoby zatrudnienia dla większej ilości osób - podaje IAR.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.