Deutsche Post rekrutuje Polaków. Zarobki ponad 9 tys. zł

• Niemiecki gigant pocztowy Deutsche Post szuka pracowników.
• W Polsce prowadzona jest rekrutacja 400 kurierów.
• Na początek oferuje się im 2 tys. euro. Docelowo będzie można zarobić 3 tys. euro.
• To równowartość 9 lub 13 tys. zł.
• Do tego dojdą dodatki, trzynastka i premia roczna - informuje wyborcza.biz.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Deutsche Post rekrutuje Polaków. Zarobki ponad 9 tys. zł

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpozywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

18 sty 2017 19:33


Rekrutację prowadzi Instytut Rozwoju Kapitału Ludzkiego w Olsztynie. Pierwsze spotkanie odbyło się jeszcze w październiku ubiegłego roku. Kolejne zostało zaplanowane na styczeń.

Grzegorz Figoń z Instytutu Rozwoju Kapitału Ludzkiego mówi, że niemieckie firmy patrzą bardzo długofalowo i można powiedzieć, że poprzez edukację wychowują sobie Polaków do pracy w Niemczech.

Rekrutacja Deutsche Post nie jest odosobnionym przypadkiem. Marek Truskolaski, prezes Work Service Express mówi, że obecnie obserwuje największe zapotrzebowanie na pracowników, którzy mogą podjąć pracę w logistyce i produkcji. Wielu Polaków pracuje także w branży budowlanej, gdzie zatrudnienie znajdują nie tylko pracownicy fizyczni, ale także kierownicy budowy i inżynierowie.

Krzysztof Inglot, Pełnomocnik Zarządu Work Service, podkreśla, że to silna gospodarka i stały wzrost PKB powodują, że za Odrą cały czas powstają nowe miejsca pracy. Z badań tej firmy wynika, że 41 proc. potencjalnych migrantów z Polski, chce wybrać ten kraj ze względu na łatwość znalezienia pracy, a nie mniej ważna jest bliskość geograficzna i dużo wyższe wynagrodzenia.

Czytaj cały tekst TUTAJ.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

8 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

w DPost szukają nie tam,gdzie trzeba 2017-02-07 13:28:57

"imigranci"na socjalu nawet tam tyłka do pracy nie ruszą.Nie ma obaw.Natomiat wysłane z Polski do Niemiec lekarstwa a konkretnie: rutinacea +polopiryna S,oryginalne opakowania, dotarły do adresata...po 2 m-cach.Paczka z Polski,z pospolitymi medykamentami,widać bardziej podejrzana od "imigranta"bez papierów.Jego nie sprawdzają.W międzyczasie została wysłana druga.Ta nie dotarła wcale.Ta pierwsza chyba tylko dlatego,ze nadawca miał typowo niemieckie nazwisko? To by było na tyle o "porządnej DP".Wolałabym,aby u nas takich porządków jednak nie wprowadzała....

a ja chcę pozostać w Polsce 2017-02-07 13:09:35

i dlatego cieszę się,ze dobrze wybierałem!Zadna DPost mi tu nie wejdzie i nie będzie rządzić.U siebie nie umieją,więc i u nas mają spaprać?Banki odkupimy,prasę odzyskamy,stocznie odbudujemy..itd.A ty sobie możesz z Kijowskim POpodskakiwać...bo z faktur i tak ci nie odpali...;(

byłam,widziałam 2017-02-07 13:03:34

I w dodatku przyjmuja bez zadnego pośrednictwa,wystarczy,ze ktoś wynajmie mieszkanie/pokój w Niemczech i zgłosi pobyt(czyli ich zameldowanie),od razu ma.Znajomemu żona,do której dojechał,napisała na kartce słowa:"dzień dobry" i "przywiozłem paczkę",bo nic nie umial.Przyjęli,2300 netto.I nie przeszkadzało,ze mieszkał 70 km od Monachium.Pracowal 3 lata,zdał B1 i teraz pracuje w swoim zawodzie,ponad 4 tys.e(netto).Wakatów pełno,kobiety tez przyjmują.Nie trzea wcale tu haraczy pól pensji "pośrednikom"w Polsce płacić,hi,hi!