Deloitte: Mniejszy optymizm na polskim rynku pracy finansistów

0 0
Deloitte: Mniejszy optymizm na polskim rynku pracy finansistów
Fot. pixabay

Z punktu widzenia dyrektorów finansowych sytuacja na rynku pracy staje się coraz bardziej stabilna. Jednak wartość wskaźnika optymizmu spada.

Maleje liczba firm odczuwających trudności w znalezieniu właściwych pracowników (z 41 proc. pół rok temu do 26 proc. obecnie). Wśród poszukiwanych finansistów największy deficyt widoczny jest na poziomie specjalistów średniego (39 proc.) i niższego szczebla (23 proc.).

- Polscy CFO uważają, że sytuacja finansowa przedsiębiorstw w długiej perspektywie (3 lata) będzie dobra. 57 proc. ankietowanych jest zdania, że możliwość obsługi zadłużenia w ciągu najbliższych trzech lat wzrośnie, a kolejne 43 proc. uważa, że stan ten pozostanie bez zmian - komentuje Krzysztof Pniewski, partner w dziale konsultingu Deloitte, Lider Deloitte CFO Programme w Polsce.

- Nasze badanie wyraźnie jednak pokazało, że w opinii dyrektorów finansowych, kryzys na Ukrainie nie pozostanie bez wpływu na wzrost PKB, co w konsekwencji może obniżyć również wartość wskaźnika optymizmu. Na wyniki następnej edycji badania z pewnością wpłyną również nasilające się obawy o przyszłość strefy euro – podsumowuje Pniewski.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.