Dayco zatrudni ok. 300 osób w fabryce w Tychach

0 0

Polska spółka amerykańskiego koncernu Dayco uruchomi w Tychach produkcję elementów do silników, zatrudniając docelowo ok. 300 osób. Produkcja ruszy jesienią tego roku. W pierwszym etapie pracę znajdzie ok. 100 osób - wynika z informacji inwestora.

Inwestycja jest zlokalizowana na terenie tyskiej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE). Jak informowały w maju tego roku władze strefy, zgodnie z zobowiązaniem w zezwoleniu na działalność w KSSE, Dayco ma zainwestować w park maszynowy co najmniej 43 mln zł i zatrudnić co najmniej 260 osób. Trwa już rekrutacja pracowników.

Dayco nie wybuduje własnej hali produkcyjnej, ale umieści swoją działalność w hali o powierzchni prawie 20 tys. m kw., należącej do Segro Industrial Park Tychy. Ten zlokalizowany na 13-hektarowym terenie Park dysponuje 56 tys. m kw. powierzchni magazynowej i produkcyjnej dla swoich klientów.

W tyskim zakładzie produkowane będą koła pasowe z tłumieniem drgań skrętnych montowane w silnikach znanych europejskich odbiorców. Dayco specjalizuje się w projektowaniu oraz produkcją układów napędu wałka rozrządu oraz osprzętu silnika.

Inwestor szuka obecnie wykwalifikowanych pracowników - przede wszystkim osób z wiedzą w dziedzinie obróbki skrawaniem, obróbki plastycznej metali oraz obróbki gumy.

Dayco zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz sprzedażą szerokiej gamy pasków rozrządu, napinaczy, kół pasowych i części hydraulicznych, stosowanych w silnikach samochodów osobowych i ciężarowych, maszyn rolniczych i budowlanych oraz urządzeń przemysłowych. Na całym świecie zatrudnia ok. 3,5 tys. pracowników w kilkunastu zakładach produkcyjnych, centrach dystrybucyjnych lub technicznych oraz biurach sprzedaży.

Dayco to nowy inwestor w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, która w tym roku pozyskała już kilkanaście projektów inwestycyjnych o łącznej wartości ponad 300 mln zł. Powstanie ok. tysiąca nowych miejsc pracy.

W całym ubiegłym roku wydano 26 pozwoleń na działalność w KSSE - ponad połowę z nich otrzymały firmy już działające w strefie, które realizują w niej nowe projekty lub rozbudowują fabryki. Łączna wartość nowych inwestycji zadeklarowanych w 2012 r. to ponad 1,5 mld zł. Powstaje dzięki nim ok. tysiąca nowych miejsc pracy. To lepszy wynik niż w 2011 r., kiedy nowych projektów było 20, wartości ok. 1,1 mld zł, a nowych miejsc pracy również około tysiąca.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.