wnp.pl

Czynniki sezonowe ponownie sprowadziły bezrobocie powyżej 10 proc.

0 0
Czynniki sezonowe ponownie sprowadziły bezrobocie powyżej 10 proc.
Początek roku to tradycyjnie najgorszy okres dla polskiego rynku pracy. (Fot. morguefile.com)

- Wzrost bezrobocia w czasie zimy jest nieuchronny ze względu na duży wpływ, jaki czynniki sezonowe wywierają na sytuację na polskim rynku pracy - mówi Łukasz Kozłowski, ekspert Pracodawców RP.

Jak wynika z najnowszych szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w styczniu stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 10,3 proc. wobec 9,8 proc. na koniec ubiegłego roku. Zdaniem ekspertów to czynniki sezonowe ponownie sprowadziły bezrobocie powyżej 10 proc.

- Wzrost bezrobocia w czasie zimy jest nieuchronny ze względu na duży wpływ, jaki czynniki sezonowe wywierają na sytuację na polskim rynku pracy. Styczeń zawsze jest najgorszym miesiącem w tym aspekcie. Wzrost odsetka osób pozostających bez zatrudnienia o 0,5 pkt proc. w tym kontekście nie jest wyjątkowo negatywnym sygnałem. Kolejny miesiąc nie powinien być istotnie gorszy od stycznia, a od marca lub najpóźniej kwietnia możemy spodziewać się powrotu do stosunkowo dynamicznego spadku bezrobocia - komentuje Łukasz Kozłowski, ekspert Pracodawców RP.

Początek roku to tradycyjnie najgorszy okres dla polskiego rynku pracy. Zatrudnienie sezonowe - w tym te związane ze świętami Bożego Narodzenia - jest już w tym czasie zakończone, co sprawia, że bezrobotnych jest więcej niż w miesiącach letnich.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.