Czy Opus Dei rzeczywiście aktywizuje kobiety?

0 0
Czy Opus Dei rzeczywiście aktywizuje kobiety?

Stowarzyszenie założone przez Opus Dei dostało ponad milion złotych z UE na aktywizację zawodową kobiet. Za unijne pieniądze szkolą matki i gospodynie domowe.

Wszystko to w ramach projektu "Wspieranie integracji i reintegracji zawodowej kobiet poprzez zapewnienie odpowiedniego zaplecza infrastrukturalnego w budynku Stowarzyszenia Doskonalenia Umiejętności". Na jego realizację SDU otrzymało prawie 1,1 mln zł z funduszy unijnych - informuje "Gazeta Wyborcza".

Problem w tym, że jak podaje "GW" aktywizacja zawodowa młodych dziewcząt sprowadza się do kursu gotowania, sprzątania, prania i prasowania w akademiku, do czego zobowiązują się w zamian za zwolnienie ich z części kosztów pobytu. Uczą się również jak być matką. Są prowadzone także zajęcia dla dorosłych kobiet, które jak tłumaczą organizatorzy "pragną rozwijać swoje życie osobiste poprzez doskonalenie pasji, jaką jest rodzina. Które nie spoczywają na laurach rozwoju zawodowego".

Kolejnym aspektem wzbudzającym wątpliwości jest fakt, o którym czytamy na łamach „GW", że SDU poświadczyło w oficjalnych dokumentach związanych z uzyskaniem środków z UE, że prowadzi ośrodki Wisła i Fontanna, choć prowadzi je inne stowarzyszenie (Stowarzyszenie Edukacji i Kultury), a działalność ośrodków Wisła i Fontanna jest całkowicie sprzeczna z zasadą równości płci i niedyskryminowania nikogo ze względu na płeć, które to zasady przyświecać mają wszystkim projektom współfinansowanym z UE.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.