Czy kobiety po pięćdziesiątce są dobrymi pracownikami?

0 0
Czy kobiety po pięćdziesiątce są dobrymi pracownikami?
Uważa się, że kobieta po pięćdziesiątce przestaje być produktywna i niestety w konsekwencji często pozostaje bez pracy. /Fot. Pixabay

- Siła kobiet po pięćdziesiątym roku życia tkwi w doświadczeniu, które zbierają przez całe życie. W ocenie pracodawców mają one wysokie kwalifikacje, dysponują większą ilością czasu i są zaangażowane w pracę równie mocno jak młodzi - uważa pisarka Krystyna Kofta.

Życie zaczyna się po pięćdziesiątce. Powinna o tym pamiętać zwłaszcza kobieta, ponieważ to ona, częściej niż mężczyzna, żyje w poczuciu, że musi poświęcić się dla rodziny. Kiedy zaczyna ci się drugie półwiecze, nie zamykaj się w domu. Wyjdź do ludzi i zacznij robić to, na co masz ochotę.

- Osiągnięcie 50 lat to dobry moment, aby rozpocząć robienie rzeczy, na które wcześniej nie miało się czasu, głównie ze względu na godzenie obowiązków domowych i pracowniczych. Dzieci są już odchowane. A jeżeli pojawiły się wnuki, to babcia absolutnie nie powinna godzić się na bycie ich niańką. Pozostają praca i rzecz równie ważna: czas wolny po niej – mówi pisarka Krystyna Kofta.

Produktywny i niezależny finansowo pracownik

Niestety, dużo Polek boryka się z problemem wykluczenia ze względu na wiek. Uważa się, że kobieta po pięćdziesiątce przestaje być produktywna i w konsekwencji często pozostaje bez pracy. Brak niezależności finansowej jest jednym z głównych czynników, które powodują, że wiele Polek zamyka się w domu i uzależnia od dobrej woli męża.

- Kobiety nie ogranicza wiek, jej siła tkwi w doświadczeniu, które zbiera przez całe życie. Na Zachodzie poszukuje się ponadpięćdziesięcioletnich pracownic. W ocenie pracodawców mają one wysokie kwalifikacje, dysponują większą ilością czasu i są zaangażowane w pracę równie mocno jak młodzi – zaznacza rozmówczyni.

Bywa i tak, że kobiety przesadnie skupiają swoje wysiłki na dogadzaniu mężczyznom, żeby ich przy sobie utrzymać. Wówczas brakuje im czasu na inwestowanie w siebie same.

- Nigdy nie mamy pewności, że ten, dla którego tak się poświęcamy, za chwilę nas nie porzuci. Warto mieć to na uwadze, planując swoją przyszłość – podkreśla pisarka.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.