Czy kobiety po pięćdziesiątce są dobrymi pracownikami?

- Siła kobiet po pięćdziesiątym roku życia tkwi w doświadczeniu, które zbierają przez całe życie. W ocenie pracodawców mają one wysokie kwalifikacje, dysponują większą ilością czasu i są zaangażowane w pracę równie mocno jak młodzi - uważa pisarka Krystyna Kofta.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Czy kobiety po pięćdziesiątce są dobrymi pracownikami?

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

27 paź 2015 8:11


Życie zaczyna się po pięćdziesiątce. Powinna o tym pamiętać zwłaszcza kobieta, ponieważ to ona, częściej niż mężczyzna, żyje w poczuciu, że musi poświęcić się dla rodziny. Kiedy zaczyna ci się drugie półwiecze, nie zamykaj się w domu. Wyjdź do ludzi i zacznij robić to, na co masz ochotę.

- Osiągnięcie 50 lat to dobry moment, aby rozpocząć robienie rzeczy, na które wcześniej nie miało się czasu, głównie ze względu na godzenie obowiązków domowych i pracowniczych. Dzieci są już odchowane. A jeżeli pojawiły się wnuki, to babcia absolutnie nie powinna godzić się na bycie ich niańką. Pozostają praca i rzecz równie ważna: czas wolny po niej – mówi pisarka Krystyna Kofta.

Produktywny i niezależny finansowo pracownik

Niestety, dużo Polek boryka się z problemem wykluczenia ze względu na wiek. Uważa się, że kobieta po pięćdziesiątce przestaje być produktywna i w konsekwencji często pozostaje bez pracy. Brak niezależności finansowej jest jednym z głównych czynników, które powodują, że wiele Polek zamyka się w domu i uzależnia od dobrej woli męża.

- Kobiety nie ogranicza wiek, jej siła tkwi w doświadczeniu, które zbiera przez całe życie. Na Zachodzie poszukuje się ponadpięćdziesięcioletnich pracownic. W ocenie pracodawców mają one wysokie kwalifikacje, dysponują większą ilością czasu i są zaangażowane w pracę równie mocno jak młodzi – zaznacza rozmówczyni.

Bywa i tak, że kobiety przesadnie skupiają swoje wysiłki na dogadzaniu mężczyznom, żeby ich przy sobie utrzymać. Wówczas brakuje im czasu na inwestowanie w siebie same.

- Nigdy nie mamy pewności, że ten, dla którego tak się poświęcamy, za chwilę nas nie porzuci. Warto mieć to na uwadze, planując swoją przyszłość – podkreśla pisarka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.