Częstochowa zaktywizuje bezrobotnych

Prawie 23 mln zł przeznaczy Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie na aktywizację m.in. byłych pracowników szkół oraz osób młodych, które nie ukończyły 25 lat. Ze wsparcia będzie mogło skorzystać ok. 2,1 tys. bezrobotnych - informuje urząd pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Częstochowa zaktywizuje bezrobotnych

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

10 mar 2014 12:08


Projekt "Bądź aktywny zawodowo" przewiduje m.in. refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy, dotację na podjęcie działalności gospodarczej, szkolenia, staże, poradnictwo zawodowe.

Jest skierowany w szczególności do osób niepełnosprawnych, byłych pracowników oświaty, osób powyżej 50. roku życia, ludzi młodych (poniżej 25. roku życia), którzy nie pracują, nie uczą się oraz nie szkolą się.

Program współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Wartość projektu to ponad 22,7 mln zł. Będzie realizowany do końca grudnia.

Według danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach (stan na 31 stycznia), stopa bezrobocia wyniosła w woj. śląskim 11,7 proc. Wśród powiatów najwyższy wskaźnik odnotowano w powiecie częstochowskim - 22,3 proc., z kolei w mieście Częstochowa - 13,8 proc. Łącznie bez pracy pozostaje na tym terenie ponad 26 tys. osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.