Czego oczekuje Google od przyszłych programistów?

0 0
Czego oczekuje Google od przyszłych programistów?
Fot. mat. pras.

Google to najbardziej pożądany pracodawca na Ziemi, a programiści to specjaliści traktowani niczym gwiazdy rocka. Nie każdemu jednak pisana jest taka praca.

Programiści w Google za swoje umiejętności są odpowiednio wynagradzani. Stażyści dostają około 70 tys. do 90 tys. dol., a wraz ze stanowiskiem i doświadczeniem pensja wzrasta w przypadku seniora ponad 150 tys. dolarów. Nie jest jednak łatwo dostać pracę w Google.

Właściciel największej wyszukiwarki internetowej dostaje 2,5 mln aplikacji o pracę rocznie, z czego zatrudnia tylko około 4 tys. ludzi. Jednak dla wszystkich pragnących pracować dla Googla, Google Education Team wypuściło listę umiejętności, których pożąda ten pracodawca u swoich potencjalnych pracowników. Należą do nich m.in. biegłe programowanie w jednym z języków takich jak: C++, Java lub Python i dodatkowa znajomość Java Script, CSS, Ruby i HTML.

Pełna lista oczekiwań Google wobec programistów znajduje się pod tym linkiem.

Czytaj też: Pracownicy Google oszczędzają na wynajmie i żyją w kampusie

Google radzi też testować tworzone przez siebie oprogramowanie, ponieważ oczekuje od swoich pracowników, by umieli wychwytywać błędy, a nawet łamać własne kody. Pracownicy wyszukiwarki wierzą też w bazę, jaką daje znajomość matematyki, ucząca logicznego myślenia. Pracodawca wymaga również znajomości szyfrowania i umiejętności zajmowania się wieloma projektami jednocześnie.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.