Czabański o odwołaniu Kurskiego: Żadne decyzje RMN nie były konsultowane z Kaczyńskim

• Po odwołaniu i powołaniu na pełniącego obowiązki prezesa TVP Jacka Kurskiego miała się odbyć seria spotkań na Nowogrodzkiej, gdzie mieści się siedziba PiS.
• Na skargę do Jarosława Kaczyńskiego miał się udać odwołany Kurski, a następnie Kaczyński miał wezwać do siebie Krzysztofa Czabańskiego, szefa Rady Mediów Narodowych.
• Czabański nie był zachwycony działaniem Kurskiego w TVP. Ma zastrzeżenia do sytuacji finansowej spółki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Czabański o odwołaniu Kurskiego: Żadne decyzje RMN nie były konsultowane z Kaczyńskim

PODZIEL SIĘ


Autor: Parlamentarny.pl

4 sie 2016 11:44


Po pierwszych decyzjach Rady Mediów Narodowych (RMN) media w Polsce obiegła informacja o odwołaniu i jednoczesnym pozostawieniu Jacka Kurskiego na stanowisko szefa TVP. Propozycję odwołania prezesa, który od stycznia kieruje Telewizją Polską złożyła Joanna Lichocka. Potem w mediach tłumaczyła, że był to czysto formalny krok.

Portal Wirtualnemedia ujawnia w tej sprawie stanowisko Krzysztofa Czabańskiego, szefa RMN. - Czuję się zawiedziony tym, co dzieje się w Telewizji Polskiej - mówił poseł, który z ramienia PiS odpowiadał za reformę mediów.

Czytaj też: Pracownicy Telewizji Polskiej stracą pracę?

Czabański zaprzeczał, jakoby Kaczyński miał ostatnie słowo w kwestach mediów. - Żadne decyzje Rady Mediów Narodowych nie były konsultowane z Jarosławem Kaczyńskim. Prezes PiS nie zajmuje się takimi sprawami, jak kwestie personalne w mediach - konkludował pytany. - (Kaczyński - przyp.red.) ma na głowie dużo więcej spraw bardziej kluczowych dla Polski. 

RMN rozpisała konkurs na szefa TVP, którego szczegóły mamy poznać niebawem. Tymczasem Jacek Kurski będzie pełnił obowiązki szefa Telewizji Polskiej do 15 października.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.