wnp.pl

Coraz większy popyt na emerytowanych pracowników w Bosch

0 0
Coraz większy popyt na emerytowanych pracowników w Bosch

Na całym świecie, w firmie Bosch obserwowany jest coraz większy popyt na emerytowanych pracowników: w 2013 r. seniorzy-eksperci przepracowali dobrowolnie ok. 50 tys. dni. To dwa razy więcej niż jeszcze przed 5 laty. Szczególnie poszukiwani są specjaliści: technicy, inżynierowie, kontrolerzy oraz logistycy.

15 lat temu Bosch założył spółkę zależną Bosch Management Support GmbH (BMS), która pośredniczyła w czasowym zatrudnianiu byłych, emerytowanych pracowników do zadań doradczych lub związanych z realizacją projektów. Celem było przekazanie wiedzy zdobywanej przez dziesięciolecia młodszym pracownikom.

1 600 emerytowanych pracowników to ponad 40 000 lat know-how, wszyscy oni tworzą grupę ekspertów przedsiębiorstwa. W 1999 r. model zatrudnienia seniorów ekspertów stworzony przez Bosch był jedyną tego rodzaju koncepcją w Niemczech. Z czasem stał się on wzorem dla wielu organizacji i przedsiębiorstw.

- Koncepcja, którą w 1999 r. zainicjowano z udziałem 30 byłych pracowników, jest dziś globalnym modelem, który odnosi sukcesy - mówił z okazji przypadającego jubileuszu Christoph Kübel, członek zarządu i dyrektor ds. personalnych w spółce Robert Bosch GmbH.

Cały artykuł czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.