Coraz większy popyt na emerytowanych pracowników w Bosch

Na całym świecie, w firmie Bosch obserwowany jest coraz większy popyt na emerytowanych pracowników: w 2013 r. seniorzy-eksperci przepracowali dobrowolnie ok. 50 tys. dni. To dwa razy więcej niż jeszcze przed 5 laty. Szczególnie poszukiwani są specjaliści: technicy, inżynierowie, kontrolerzy oraz logistycy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Coraz większy popyt na emerytowanych pracowników w Bosch

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (AG)

wnp.pl

30 lip 2014 17:13


15 lat temu Bosch założył spółkę zależną Bosch Management Support GmbH (BMS), która pośredniczyła w czasowym zatrudnianiu byłych, emerytowanych pracowników do zadań doradczych lub związanych z realizacją projektów. Celem było przekazanie wiedzy zdobywanej przez dziesięciolecia młodszym pracownikom.

1 600 emerytowanych pracowników to ponad 40 000 lat know-how, wszyscy oni tworzą grupę ekspertów przedsiębiorstwa. W 1999 r. model zatrudnienia seniorów ekspertów stworzony przez Bosch był jedyną tego rodzaju koncepcją w Niemczech. Z czasem stał się on wzorem dla wielu organizacji i przedsiębiorstw.

- Koncepcja, którą w 1999 r. zainicjowano z udziałem 30 byłych pracowników, jest dziś globalnym modelem, który odnosi sukcesy - mówił z okazji przypadającego jubileuszu Christoph Kübel, członek zarządu i dyrektor ds. personalnych w spółce Robert Bosch GmbH.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.