Coraz większe zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu prawa nieruchomości

Eksperci szacują, że w 2015 r. wartość transakcji na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce utrzyma się na poziomie 3,1 mld euro. Tak optymistyczne prognozy już zaowocowały rosnącym zapotrzebowaniem na profesjonalistów z zakresu prawa nieruchomości.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Coraz większe zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu prawa nieruchomości

PODZIEL SIĘ


Autor: PropertyNews.pl

Property News

13 kwi 2015 14:43


- Pierwszym krokiem procesu inwestycyjnego jest wykonanie szczegółowej analizy (tzw. due dilligence), która pozwala wykryć oraz wskazać możliwe zagrożenia dla powodzenia całego projektu. Najważniejsze jest ustalenie stanu prawnego nieruchomości oraz sytuacji planistycznej terenu pod inwestycję budowlaną. Prawnik obsługujący inwestycję musi posiadać rozległą wiedzę z zakresu prawa rzeczowego, ustawy o księgach wieczystych i hipotece oraz prawa budowlanego i ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym - mówi Marta Sybilska z TARA HR Consultants, Legal Recruitment.

Do powszechnej praktyki, w ramach realizacji inwestycji budowlanych, należy tworzenie spółek pod potrzeby danej inwestycji. Prawnik nieruchomościowy musi posiadać wiedzę z dziedziny prawa cywilnego, handlowego i podatkowego. Dzięki temu może doradzić klientowi, jakiego rodzaju spółka będzie najkorzystniejsza pod względem finansowym i podatkowym.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.