Coraz więcej zagranicznych firm w Polsce

Polski rynek kusi zagranicznych inwestorów. Wynika to m.in. z wysokiej kultury pracy w naszym kraju.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Coraz więcej zagranicznych firm w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

14 wrz 2015 8:39


W pierwszej połowie br. zarejestrowano o 50 proc. więcej spółek z udziałem obcego kapitału niż w całym 2014 r. Dane z Krajowego Rejestru Sądowego nie pozostawiają wątpliwości: Polska jest atrakcyjnym krajem dla zagranicznych inwestorów - pisze "Puls Biznesu".

Wyraźnie pokazał to już zeszły rok, gdy zanotowano 20-procentowy wzrost liczby zagranicznych spółek w porównaniu z 2013 r.

Po pierwszym półroczu tego roku jest jeszcze lepiej. Od stycznia do czerwca w KRS zarejestrowano 6584 zagraniczne spółki, a to 50 proc. więcej niż w całym 2014 r.

Kadra pracownicza ważna dla kapitału

- Rzeczywiście jesteśmy coraz bardziej atrakcyjnym rynkiem dla inwestorów zagranicznych. Wynika to z kilku czynników - mówi Sławomir Majman, prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Jak wylicza, przede wszystkim dla kapitału najważniejsza jest stabilizacja gospodarcza oraz polityczna; możemy pochwalić się dobrą jakością, wykształceniem pracowników i wysoką kulturą pracy; wyraźnie poprawia się u nas infrastruktura; atutem dla rozwoju przemysłu jest dobrze rozbudowana sieć dostawców i producentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.