Coraz więcej ofert pracy. Także dla HR-owców

0 0
Coraz więcej ofert pracy. Także dla HR-owców

- Trzeci kwartał jest kwartałem wakacyjnym, zwyczajowo zarówno pracodawcy jak i poszukujący pracy są mniej aktywni. W tym roku jednak użytkownicy serwisu wysłali o 16 proc. więcej aplikacji niż rok temu co oznacza, że i pracownicy odczuwają, że koniunktura sprzyja poszukiwaniu pracy - mówi Przemysław Gacek, prezes Grupy Pracuj.

W III kwartale 2014 roku w serwisie Pracuj.pl opublikowano 99 128 ofert pracy. Mimo niektórych rynkowych danych kwestionujących ożywienie gospodarcze, liczba ofert pracy w serwisie Pracuj.pl wzrasta z kwartału na kwartał. Podobnie jak w poprzednich miesiącach, największy popyt odnotowano na specjalistów od sprzedaży. Optymizmem napawa utrzymujący się wzrost zapotrzebowania na pracowników ds. HR.

Gdzie najłatwiej znaleźć zatrudnienie?

Najwięcej ofert pracy pochodziło z branży handel i sprzedaż oraz branży bankowość, finanse, ubezpieczenia. Na trzecim miejscu uplasowała się branża związana z telekomunikacją i zaawansowanymi technologiami. Prawie 30 proc. ofert pracy pochodziło z firm zatrudniających ponad 250 osób.

Czytaj też: Optymizm nie gaśnie, mimo że mikro- i małe firmy nie zatrudniają tyle, ile by chciały

Jak co kwartał, najłatwiej zaleźć pracę w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. 22 proc. ofert pracy pochodziło z województwa mazowieckiego, 10 proc. z województwa dolnośląskiego i niemal 10 proc. z województwa wielkopolskiego.

Wielka czwórka

Najwięcej ofert pracy skierowanych było do specjalistów ds. sprzedaży (prawie 40 proc. wszystkich ogłoszeń o pracę). Po kilkanaście tysięcy ofert pracy przeznaczonych było również dla specjalistów ds. obsługi klienta (18 256 ofert), finansistów i informatyków.

Czytaj też: Firmy chętniej zatrudniają niepełnosprawnych. Doceniają ich zaangażowanie i pracowitość

Porównując do liczby ofert w II kwartale 2014 roku, duży wzrost zapotrzebowania obserwujemy na handlowców związanych z motoryzacją (wzrost ofert o 15 proc.). Może to świadczyć o tym, że Polacy odczuwają koniec kryzysu i są gotowi na większe wydatki, jak zakup samochodu.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.