Coraz więcej ofert pracy dla specjalistów IT

0 0
Coraz więcej ofert pracy dla specjalistów IT
W maju pracodawcy poszukiwali głównie programistów, specjalistów ds. administrowania systemami, a także ekspertów ds. analiz i testowania. (Fot. Pixabay)

• Absolwenci kierunków związanych z IT znajdują pracę niemal natychmiast po ukończeniu studiów, a ich zarobki na start są wyższe niż średnia krajowa.
• Specjaliści IT są jednymi z najbardziej poszukiwanych pracowników na rynku. Oferty adresowane do informatyków stanowiły 15 proc. ogółu ogłoszeń o pracę opublikowanych w maju na portalu Pracuj.pl.

W maju 2016 roku pracodawcy opublikowali na Pracuj.pl 6 227 ogłoszeń o pracę skierowanych do specjalistów IT, a liczba ofert dla tych specjalistów wzrosła w porównaniu rok do roku o 28 proc.

W maju pracodawcy poszukiwali głównie programistów, specjalistów ds. administrowania systemami, a także ekspertów ds. analiz i testowania.

- Powszechna cyfryzacja i przenoszenie większości usług do Internetu sprawia, że zapotrzebowanie na specjalistów z branży IT stale rośnie. Największą popularnością, szczególnie w firmach oferujących outsourcing usług IT, cieszą się stanowiska programistów. Poszukiwani są programiści aplikacji mobilnych, analitycy oraz specjaliści od migracji danych, co jest związane z licznymi fuzjami i przejęciami na rynku – wyjaśnia Aleksandra Biwald, resource project manager w Connectis.

Dobre zarobki w IT

Jak wynika z analizy ankiet zarobków wypełnionych przez użytkowników Pracuj.pl, IT jest specjalizacją, która znajduje się na pierwszym miejscu pod względem osiąganych dochodów zarówno wśród studentów, osób z doświadczeniem zawodowym nie przekraczającym roku, jak i specjalistów z dłuższym stażem pracy.

Wśród specjalistów IT na najwyższe wynagrodzenie mogą liczyć eksperci odpowiedzialni za rozwój oprogramowania – dotyczy to zarówno pracujących studentów, jak i absolwentów oraz doświadczonych specjalistów. Już studenci tej specjalizacji zarabiają przeciętnie 3 070 zł netto, a absolwenci czyli osoby z wykształceniem wyższym i w wieku nie przekraczającym 28 lat zarabiają w tym obszarze przeciętnie 4 000 zł netto.

Rosnąca popularność big data

Jak wynika z danych Pracuj.pl, w pierwszym kwartale 2016 r. wyraźnie wzrosło zapotrzebowanie na specjalistów odpowiedzialnych za administrowanie danymi. Według raportu Pracuj.pl „Pracuj w IT”, obszar IT związany z big data jest jednym z sektorów, które rozwijają się bardzo dynamicznie. Ta dziedzina wymaga zdolności analitycznych, w szczególności optymalizowania działania programów. Jest już stosowana w wielu gałęziach biznesu, a branża IT dopiero zaczyna wykorzystywać prawdziwe możliwości technologii big data.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.