Coraz bliżej wyboru prezesa i członków zarządu PLL LOT

0 0
Coraz bliżej wyboru prezesa i członków zarządu PLL LOT
Udziałowcami PLL LOT są: Skarb Państwa, TFS Silesia oraz pracownicy. fot. PTWP)

Rzecznik PLL LOT Adrian Kubicki poinformował, że w środę (27 stycznia) rozpoczną się rozmowy z kandydatami na prezesa i dwóch członków zarządu PLL LOT; po ich zakończeniu rada nadzorcza rozstrzygnie konkurs.

Kubicki zaznaczył, że teraz wyłoniona przez radę nadzorczą komisja sprawdzi zgłoszenia i zweryfikuje je pod względem formalnym. Nie wiadomo, ilu zgłosiło się kandydatów, gdyż to informacja niejawna.

"Rozmowy z kandydatami, zgodnie z ogłoszeniem na temat postępowania kwalifikacyjnego, rozpoczynają się 27 stycznia br. Trudno na dzisiaj przesądzić, kiedy postępowania mogą się zakończyć" – powiedział Kubicki.

W połowie stycznia br. wiceminister skarbu Filip Grzegorczyk zapowiadał w Sejmie, że do końca stycznia lub na początku lutego rada nadzorcza PLL LOT powinna wyłonić nowy zarząd spółki. Uzależnił rewizję strategii przewoźnika od wyników audytu spółki.

Pod koniec grudnia ub.r. rada nadzorcza PLL LOT zdecydowała o odwołaniu dwóch członków zarządu: Ewy Kołowieckiej, członka zarządu ds. operacyjnych oraz Macieja Dziudzika, członka zarządu ds. finansowych. Wcześniej Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PLL LOT zdecydowało o odwołaniu sześciu i powołaniu dziewięciu nowych członków RN LOT.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.