Cooper Standard zwiększa zatrudnienie o 250 osób

250 kolejnych pracowników zamierza w najbliższych ośmiu miesiącach zatrudnić częstochowska firma należąca do międzynarodowego koncernu Cooper Standard, produkująca przewody i systemy antywibracyjne dla branży samochodowej. Obecnie w zakładzie pracuje ponad tysiąc osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Cooper Standard zwiększa zatrudnienie o 250 osób

PODZIEL SIĘ


Autor: aw/PAP

18 sty 2018 15:01


  • O planowanych inwestycjach i związanym z tym zwiększeniu zatrudnienia poinformowali prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka przedstawiciele spółki podczas niedawnego spotkania .
  • Cooper Standard to amerykański koncern zajmujący się produkcją elementów samochodowych związanych m.in. z systemami przepływu płynów, uszczelnianiem karoserii, hamulcami i emisją oraz systemami tłumienia drgań w układach zawieszenia silnika i karoserii.
  • Na całym świecie zatrudnia ponad 30 tys. osób, działa w 20 krajach.

"Rok, półtora roku temu wygraliśmy sporo projektów i sukcesywnie dalej zdobywamy nowych klientów i nowe projekty, do których się przygotowujemy i które wdrażamy w zakładzie. W ubiegłym roku wdrożyliśmy ich kilkanaście i zwiększyliśmy zatrudnienie o 200 osób, teraz mamy kolejne, które realizujemy w tym roku" - powiedział dyrektor częstochowskiego zakładu Maciej Szmit.

Jak dodał, w ramach zakładanych inwestycji firma nie planuje budowy dodatkowej hali, ale rozbudowę parku maszynowego i infrastruktury. 250 nowych pracowników chce zatrudnić do września br.

Częstochowski zakład działa pod różnymi markami od ponad 20 lat, pod marką Cooper Standard - od kilku. Wytwarza dwie grupy produktów dla przemysłu samochodowego - przewody do transportu różnego rodzaju cieczy (80-85 proc. produkcji) oraz systemy antywibracyjne, wytłumiające drgania w obrębie silnika lub karoserii. Większość produkcji trafia na eksport - m.in. do Chin, Ameryki i całej Europy. Wśród klientów są m.in: grupa Volkswagen czy Ford.

Jak podaje częstochowski magistrat, działająca w tym mieście firma Cooper Standard została nagrodzona w kategorii "Pracodawca" za dynamiczny wzrost zatrudnienia w Polsce, a także za pozycję liczącego się pracodawcy w regionie przez AutomotiveSuppliers.pl - firmę analityczną, która monitoruje sektor motoryzacyjny w w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.