Comarch zbuduje centrum produkcyjno-biurowe

Krakowska spółka informatyczna Comarch zbuduje centrum produkcyjno-biurowe na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Krakowie. Wartość inwestycji, która ma zostać oddana do użytku w 2015 roku, wyniesie 50-60 mln zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Comarch zbuduje centrum produkcyjno-biurowe

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

16 lip 2013 16:33


Jak poinformował we wtorek rzecznik spółki Paweł Kozyra, będzie to szósty obiekt wybudowany przez Comarch w podstrefie SSE w krakowskich Czyżynach. Inwestycja związana jest z planami firmy zakładającymi powiększenie zdolności produkcyjnych systemów informatycznych.

Przedsięwzięcie planowane jest w latach 2013-2015. Od 2015 roku będą tam pracować informatycy, programiści, konsultanci i pracownicy administracji Comarch. W pięciokondygnacyjnym budynku o powierzchni całkowitej wynoszącej prawie 12 tys. metrów kwadratowych znajdzie się też centrum przetwarzania i przechowywania danych (Data Center).

Według przedstawiciela Comarch, inwestycja da nowe miejsca pracy, ale na razie trudno szacować, jak wiele ich będzie. „Wszystko zależy od rozwoju naszego biznesu" - ocenił Kozyra.

Obecnie Comarch zatrudnia w Krakowie blisko 2 tys. pracowników. W sumie w całej grupie kapitałowej w kraju i zagranicą pracuje ponad 3,7 tys. osób.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.