Comarch inwestuje w Tarnowie. Chce zatrudnić 50 osób

Projekty z zakresu e-Zdrowia oraz tzw. inteligentnych miast (smart city) będą specjalnością nowo otwartego oddziału Comarch w Tarnowie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Comarch inwestuje w Tarnowie. Chce zatrudnić 50 osób

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

9 wrz 2015 10:59


Producent systemów informatycznych Comarch otworzył swój kolejny 14 oddział w Polsce.

– Od kwietnia prowadziliśmy intensywne procesy rekrutacyjne we współpracy z tarnowskim magistratem. W pierwszym etapie planujemy zatrudnić do 50 osób, a dalszy rozwój zależy od rynków, dla których w Tarnowie będzie tworzone oprogramowanie – zaznacza Barbara Waszkiewicz, dyrektor centrum sprzedaży Comarch.

Nowy oddział o charakterze produkcyjnym będzie zajmował się głównie opracowywaniem innowacyjnych rozwiązań IT w dwóch obszarach specjalizacji – e-Zdrowie oraz tzw. inteligentnych miast (smart city).

Współpraca z Tarnowem

Współpracując z miastem Tarnów, Comarch planuje też prowadzić prace rozwojowe i testować rozwiązania informatyczne z zakresu projektu „Miasto Zdrowia”. – Tarnów to miasto, które już teraz wdraża u siebie innowacyjne rozwiązania z tego obszaru - oceniła Barbara Waszkiewicz.

Prezydent miasta Roman Ciepiela z zadowoleniem przyjął decyzję Comarchu o otwarciu biura w Tarnowie. – Comarch to jedna z największych firm z dziedziny informatyki na rynku europejskim i ceniona w świecie. Cieszy fakt, że inwestuje w rozwój naszego miasta i regionu – powiedział.

Comarch to krajowa spółka notowana na warszawskiej GPW o zasięgu globalnym. Jest producentem i dostawcą nowoczesnych systemów informatycznych wykorzystywanych w najważniejszych branżach (telekomunikacji, finansach, bankowości i ubezpieczeniach, handlu i usługach, infrastrukturze IT, administracji publicznej, przemyśle, służbie zdrowia, a także w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw). Firma prowadzi działalność zagraniczną w ponad 20 krajach świata, a w Polsce posiada oddziały w 13 miastach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.