Co utrudnia współpracę HR-owca z menedżerem podczas rekrutacji?

0 0
Co utrudnia współpracę HR-owca z menedżerem podczas rekrutacji?

Efektywne współdziałanie między menedżerem i działem HR zwiększa szansę na powodzenie rekrutacji. Co zatem stoi na przeszkodzie we współpracy?

Zła współpraca menedżera z HR-owcem może odbić się negatywnie na firmie. Źle dopasowana osoba do profilu stanowiska lub zespołu to najczęstsze następstwo braku partnerstwa.

- Poza twardymi aspektami menedżer powinien zwrócić także uwagę na to, aby pracownik wpasował się w zespół zarówno pod kątem osobowości, wartości, jak i brakujących w zespole kompetencji, które warto dodać zatrudniając nową osobę. Brak współpracy powoduje, że HR nie jest w stanie w pełni zadbać o te wszystkie ważne aspekty - komentuje Joanna Kamińska, właścicielka HR Suport.

Tatiana Matwijów, HR menedżer w Havas Worldwide Warsaw, mówi, że bieżąca komunikacja na każdym etapie rekrutacji zapewnia właściwe zrozumienie przez dział HR potrzeb związanych z poszukiwanym pracownikiem, a przez menedżera zrozumienie ewentualnych wyzwań i trudności, jakie pojawią się w trakcie procesu rekrutacji. Podobnie myśli Marta Buszko, HR menedżer Outsourcing Experts Group.

- Znalezienie właściwego pracownika nie będzie możliwe bez szczegółowych informacji otrzymanych od menedżera danego działu. Z drugiej strony zespół HR, bazując na swoich doświadczeniach i wiedzy, podpowiada rozwiązania usprawniające proces rekrutacji. Może być to chociażby treść ogłoszenia czy wybór mediów, w jakich należy je zamieścić, żeby zwiększyć szansę na dotarcie do kandydatów pasujących do profilu obsadzanego stanowiska - twierdzi Buszko.

Ścisła współpraca z menedżerem to zdaniem Buszko duża oszczędność czasu.

- Menedżer zlecając rekrutację do działu HR otrzymuje wsparcie na każdym etapie procesu - od opisu stanowiska, stworzenia ogłoszenia, wyboru miejsca publikacji po wstępną selekcję CV, umawianie spotkań i kontakt z kandydatem. Menedżer nie musi tego robić przy okazji, ma pewność, że cały proces zostanie zrealizowany na podstawie przyjętego harmonogramu, dlatego może skupić się na swoich bieżących zadaniach operacyjnych - tłumaczy Buszko.

Z doświadczeń Buszko wynika także, że przez współdziałanie HR-owca z menedżerem firma może obniżyć koszty rekrutacji, ponieważ konsultatnt HR zna dużo lepsze warunki zamieszczania ogłoszeń w portalach rekrutacyjnych.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.