Co przyciąga informatyków? Nie tylko pensja

• Dobra pensja i podstawowe benefity są dla specjalistów IT na tyle oczywiste, że czasem nawet nie są wspominane w rozmowie.
• Jednak to nie jedyny czynnik, który zachęca informatyków do pracy. Na korzyść działa też zainteresowanie projektem, swoboda, rozwój i dobry zespół.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Co przyciąga informatyków? Nie tylko pensja

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

30 cze 2016 12:46


Specjaliści branży IT już od dawna pozostają najbardziej pożądaną przez pracodawców grupą zawodową. Ponieważ mogą przebierać w ofertach, zatrudnienie ich i późniejsze utrzymanie w firmie często stanowi nie lada wyzwanie. Wiele benefitów, takich jak dobra pensja czy podstawowe dodatki, są przez nich traktowane jako rzecz oczywista. Czym zatem może przekonać ich pracodawca? Serwis MonsterPolska.pl przeprowadził na ten temat pogłębione wywiady z przedstawicielami branży.

Interesujący projekt

Specjaliści IT bardzo dużą wagę przykładają nie tylko do firmy, ale przede wszystkim do projektu, w który będą zaangażowani. Pod pojęciem projektu mają na myśli zarówno to, co ma być zrobione, dobór technologii, ale także cele, jakie będzie spełniał i kto będzie jego beneficjentem. Lubią wyzwania, a sens ich pracy nadaje poczucie tworzenia czegoś unikalnego, użytecznego dla wielu ludzi.

Czytaj też: Problem z rekrutacją w IT narasta. W Polsce brakuje już nie tylko informatyków

– Fakt, że jesteś częścią czegoś nowego, dużego, co nie powtórzy się szybko w przyszłości i zmieni życie wielu ludzi – to jest bardzo ważne i satysfakcjonujące – mówi jeden z rozmówców. Dlatego ważną kwestią jest również to, aby widzieli rezultaty swojej pracy.

Samodoskonalenie

Pracownicy IT to niezwykle ambitna grupa zawodowa. Mają potrzebę ciągłej nauki, rozwoju osobistego i samodoskonalenia. Chodzi nie tylko o własną satysfakcję, ale również chęć bycia na bieżąco z rozwojem technologii, nie danie się „przegonić” młodszym kolegom czy wreszcie własną wartość na rynku pracy. Dlatego cenią wszelkie formy szkoleń, możliwość udziału w ambitnych projektach, a także współpracę z ludźmi, od których mogą uczyć się nowych rzeczy.

Wolność tworzenia

Nie lubią ograniczeń i stereotypowego myślenia, nie chcą powielać narzuconych szablonów. Kluczowa jest dla nich możliwość dochodzenia do celu własnymi drogami. To ona sprawia, że czują się ważni dla firmy oraz, że w ich oczach praca nabiera znaczenia. Nie chcą czuć się jedynie trybikami w maszynie.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.