Cloud Technologies rekrutuje studentów informatyki w swoim parku technologicznym

Cloud Technologies chce realizować pomysły młodych rozwijane w warszawkim parku technologicznym i tworzyć produkty komercyjne. Zaprasza do współpracy młodych, zdolnych studentów nauk informatycznych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Cloud Technologies rekrutuje studentów informatyki w swoim parku technologicznym

PODZIEL SIĘ


Autor: Newseria

16 lis 2015 11:21


– Aktualnie rozpoczęliśmy fazę pilotażową działalności parku technologicznego – podkreśla Piotr Prajsnar, prezes Cloud Technologies. 

– Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych do aplikowania do nas. Jeżeli chodzi o terminy, nie mamy tutaj sztywnych wytycznych z tego powodu, że będzie to działalność, którą prowadzić będziemy w sposób ciągły, czyli tak naprawdę w miarę dostępności miejsc taki nabór będziemy prowadzić cały czas - mówi.

Spółka informuje, że szczególnie zainteresowana jest projektami związanymi z big data marketingiem, czyli z analizą dużych zbiorów danych w celu optymalizacji przestrzeni reklamowej. Cloud Technologies specjalizuje się się w reklamie internetowej, ale nie ogranicza do nich, więc spektrum zagadnień, nad którymi można pracować, jest szerokie.

– Przede wszystkim naszą propozycję kierujemy do młodych, zdolnych studentów nauk informatycznych. Zapraszamy ich do tworzenia i rozwijania nowych projektów w ramach naszych struktur. Dajemy im do dyspozycji zaplecze techniczne, wszystkie kompetencje, które mają nasi eksperci i zachęcamy ich do rozwoju u nas nowych projektów, w szczególności innowacyjnych.

Duże prawdopodobieństwo sukcesu

Na pierwszym pilotażowym etapie Cloud Technologies przewiduje uruchomienie około 10 projektów. Spółka podkreśla, że nie jest funduszem inwestycyjnym, który inwestuje w start-upy, licząc się z niepowodzeniem 90 proc. z nich. Zakłada, że duża część tych projektów znajdzie później ciąg komercyjny w ramach Cloud Technologies.

– U nas jest zupełnie inaczej, ponieważ nie jesteśmy funduszem inwestycyjnym – deklaruje Piotr Prajsnar. – Chcemy zaangażować się w projekty, które naszym zdaniem mają największe prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu komercyjnego. Dlatego bardzo starannie wybieramy już na tym etapie projekty, które po prostu mają potencjał i którym możemy tak naprawdę pomóc rozwoju.

Możliwy rozwój

Mimo że na razie trwa pilotaż, to spółka już myśli o rozwoju projektu. Zapewnia, że już dziś widać duże zainteresowanie, więc nie wyklucza rozszerzenia liczby dostępnych miejsc jeszcze na tym etapie.

– Zapraszamy do naszej nowej siedziby, w której oferujemy w pełni wyposażoną przestrzeń biurową, dostęp do zasobów technologicznych, do infrastruktury, którą posiadamy – zachęca prezes spółki.

– Oferujemy wsparcie naszych ekspertów. Będziemy się kompleksowo takim pomysłem i pomysłodawcą zajmować, począwszy od back office, poprzez jakiś mentoring, pomoc w rozwoju tego typu pomysłów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.