Cisco szuka 500 pracowników. Na pracę mogą liczyć inżynierowie i HR-owcy

Amerykański koncern informatyczny Cisco, który w swoim krakowskim centrum zatrudnia około 500 pracowników, zamierza w najbliższych w ciągu dwóch lat zwiększyć zatrudnienie do ponad tysiąca osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Cisco szuka 500 pracowników. Na pracę mogą liczyć inżynierowie i HR-owcy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

15 paź 2014 16:47


- Obecnie w Krakowie pracuje około 500 osób, podwojenie tej liczby do ponad tysiąca pracowników jest jak najbardziej realne w ciągu około dwóch lat - zapowiada dyrektor Cisco Global Support Center w Krakowie, Norm DePeau.

Czytaj też: Informatycy wyciągają ponad 3 tys. zł już na początku kariery

Krakowskie centrum wsparcia Cisco działa od ponad dwóch lat. Obsługuje klientów z regionu Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki oraz Rosji. Ośrodek świadczy usługi zarówno dla innych podmiotów amerykańskiego koncernu, jak i klientów zewnętrznych w zakresie wsparcia technicznego oraz obsługi księgowej, rachunkowej i zamówień. Zajmuje się także tzw. usługami zarządzanymi z chmury, czyli obsługą np. kont poczty internetowej, profili na portalach społecznościowych czy w sklepach internetowych.

Według DePeau planowane zwiększanie zatrudnienia związane będzie z dalszym rozwojem już świadczonych usług. Dział zajmujący się chmurą obliczeniową (ang. cloud computing) ma się powiększyć z 50 do nawet 200 osób.

Jak zapowiedzieli przedstawiciele koncernu, na przełomie grudnia i stycznia rozpocznie działalność trzecie, największe biuro w Krakowie, które zajmie cały budowany właśnie biurowiec.

Czytaj też: HR-owiec też człowiek i popełnia błędy. Jakie?

Firma poszukuje przede wszystkim inżynierów z kilkuletnim stażem, a także specjalistów z takich dziedzin jak m.in. finanse czy zarządzanie zasobami ludzkimi. Zapowiada też zatrudnianie absolwentów uczelni technicznych oraz studentów ostatnich lat, którym proponuje specjalny program stażowy.

Obecnie inżynierowie stanowią około 50 proc. zatrudnionych, reszta to specjaliści z innych dziedzin. W Krakowie pracują przedstawiciele 35 państw z całego świata.

Cisco jest światowym liderem w dziedzinie technologii sieciowych przeznaczonych do obsługi internetu. Firma zatrudnia na świecie ponad 70 tys. pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.