Cisco, praca dla informatyka: Amerykański gigant będzie zatrudniać

• Cisco planuje zainwestowanie w Meksyku 4 mld dol. do 2018 roku.
• Na początek można liczyć na utworzenie kilkuset nowych stanowisk pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Cisco, praca dla informatyka: Amerykański gigant będzie zatrudniać

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

29 wrz 2016 11:49


Amerykanie zamierzają w Meksyku rozszerzyć produkcję i utworzyć nowe miejsca pracy, pomimo że na świecie zmniejszą swoją siłę roboczą o 7 procent.

Meksykański rząd podaje w komunikacie, że na początek można liczyć na utworzenie kilkuset nowych stanowisk pracy.

Plany przedstawione przez Cisco sprzyjają wzmocnieniu pozycji prezydenta Meksyku - Enrique Pena Nieto, bo wskazują, że reformy gospodarcze wprowadzane w Meksyku są atrakcyjne dla zagranicznych firm do rozwijania tu biznesu.

Czytaj też: Katarzyna Nałęcz, Cisco: 30 proc. naszej załogi stanowią cudzoziemcy

Podczas pierwszej debaty prezydenckiej w USA, która odbyła się w poniedziałek (16 września) pomiędzy Hillary Clinton, kandydatką demokratów, a Donaldem Trumpem, popieranym przez republikanów, Trump zagroził, że podwyższy podatki tym firmom, które będą przenosić miejsca pracy do Meksyku i innych krajów.

Cisco, z siedzibą w San Jose w Kalifornii, zapowiedziało 6 tygodni temu, że zmniejszy swoje zatrudnienie na świecie o 5,5 tys. osób, ale nie podało, których krajów konkretnie te zwolnienia będą dotyczyć.

Cisco to firma teleinformatyczna, która zajmowała się początkowo jedynie produkcją urządzeń przeznaczonych do trasowania. Obecnie oferta obejmuje także zapory sieciowe, przełączniki, koncentratory, oprogramowanie wspomagające zarządzanie sieciami komputerowymi oraz wiele innych produktów i usług związanych z teleinformatyką.

Amerykański gigant posiada oddziały w 75 państwach oraz sieć partnerską obejmującą 115 krajów świata.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.