Ciągle najwięcej ofert pracy dla specjalistów IT

0 0
Ciągle najwięcej ofert pracy dla specjalistów IT

Ponad połowa ofert pracy opublikowanych w październiku na portalu monsterpolska.pl dotyczyła stanowisk z branży IT. Ten sektor to niekwestionowany lider od kilku miesięcy. Kogo jeszcze szukali pracodawcy?

Miejsca drugie i trzecie w analizie monsterpolska.pl zajmują oferty dla pracowników z sektora księgowości i finansowego (9 proc.) oraz zawodów technicznych (8 proc.). Najmniej ogłoszeń dotyczyło takich branży jak prawo, opieka zdrowotna i ubezpieczenia. Oferty dla przedstawicieli tych zawodów stanowiły mniej niż 1 proc. wszystkich ofert pracy opublikowanych na portalu.

Stabilna sytuacja specjalistów IT

Specjaliści IT mogą być spokojni o swoją przyszłość zawodową. Liczba ofert pracy skierowana właśnie do nich stanowiła 54 proc. wszystkich ogłoszeń opublikowanych na portalu monsterpolska.pl - dokładnie tyle samo co we wrześniu br.

- Osoby ze specjalistycznymi umiejętnościami w tej dziedzinie są na rynku pracy na wagę złota. Obecnie każda firma, która chce się rozwijać, musi nadążać za zmianami technologicznymi i korzystać ze specjalistycznych narzędzi teleinformatycznych - mówi Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl.

SSC i outsourcing dominują

Ponad połowa (56 proc.) wszystkich ogłoszeń opublikowanych w październiku na monsterpolska.pl pochodziła z sektora Centr Usług Wspólnych oraz firm outsourcingowych. Centra Usług Wspólnych (SSC) świadczą usługi dla klientów wewnętrznych, a ich usługi obejmują procesy administracyjne, księgowe, informatyczne
i inne.

- Warto przypomnieć dane z niedawno opublikowanego raportu ABSL, które potwierdzają dużą atrakcyjność Polski jako kraju, w którym rozwija się sektor usług nowoczesnych. Pod koniec roku 2012 SSC w kraju zatrudniały ponad 100 tys. pracowników, a aktualne statystyki wskazują na wzrost ponad 110 tys. - podkreśla Majewska.

-Potencjalni kandydaci, muszą znać co najmniej jeden język obcy i posiadać wysoko rozwinięte kompetencje interpersonalne oraz społeczne, tj. zaangażowanie w pracę. Dużym plusem jest możliwość pracy w międzynarodowym środowisku - dodaje ekspert monsterpolska.pl.

W październiku br. liczba ofert pracy była o 28 proc. większa niż we wrześniu 2013 i o 18 proc. wyższa niż w październiku ubiegłego roku.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.