Centrum Usług Wspólnych TNT w Warszawie zatrudni 200 osób

0 0
Centrum Usług Wspólnych TNT w Warszawie zatrudni 200 osób
fot.tnt.com

- Do końca 2015 r. regionalne Centrum Usług Wspólnych TNT w Warszawie będzie zatrudniało ponad 400 osób - poinformowała firma. Centrum będzie realizowało obsługę księgową oddziałów TNT m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Belgii, Holandii i Luksemburgu.

Dyrektor generalny polskiego oddziału TNT Piotr Buczkowski podczas wtorkowej konferencji prasowej przypomniał, że regionalne Centrum Usług Wspólnych w Warszawie od końca 2013 roku realizuje transakcje księgowe, raportowanie oraz administrację finansową kilku oddziałów TNT w Europie.

Obecnie w centrum zatrudnionych jest 220 osób, a po rozbudowie do końca 2015 r. firma zamierza zatrudnić kolejnych 200. Warszawskie centrum w przyszłości miałoby obsługiwać m.in. Niemcy, kraje Beneluksu, czy Wielką Brytanię. Regionalne centrum w Warszawie jest trzecim takim centrum TNT na świecie. Podobne istnieją na Mauritiusie i w Indiach.

Czytaj też: Ponad 400 nowych miejsc pracy w Warszawie

Buczkowski poinformował ponadto, że w najbliższej przyszłości firma będzie rozwijała sektor międzynarodowych przesyłek drogowych. "W ciągu ostatnich dwóch lat liczba przesyłek międzynarodowych obsługiwanych przez TNT w Polsce wzrosła o 70 proc. Są to wzrosty bardzo duże i ta strategia jest właściwa" - podkreślił.

Dyrektor dodał, że firma będzie chciała bardziej skoncentrować się na obsłudze sektora małych i średnich przedsiębiorstw. "Do tej pory ten segment nie był tak mocno obsługiwany" - zwrócił uwagę.

TNT jest jedną z największych firm dostarczających przesyłki ekspresowe. Ma 30 proc. międzynarodowego udziału w rynku takich usług. Dziennie przesyła ok. miliona przesyłek. Zatrudnia 65 tys. pracowników i jest obecne w blisko 200 państwach. Firma ma rozbudowane sieci przewozu drogowego i lotniczego w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, Azji i Pacyfiku oraz obu Amerykach. W 2013 roku TNT zanotował 6,7 mld euro przychodów.

W Polsce firma ma 6 proc. rynku i zatrudnia tysiąc pracowników. Polski oddział jest też największym oddziałem w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.