Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku zatrudni 50 absolwentów

0 0
Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku zatrudni 50 absolwentów
Obecnie Amazon zatrudnia w naszym kraju na pełen etat 4,5 tys. osób. (Fot. amazon.com)

50 absolwentów studiów technicznych zatrudni Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku. Amerykański koncern poinformował, że kolejnych 60 absolwentów ma znaleźć zatrudnienie na stanowiskach kierowniczych w centrach logistycznych koło Poznania i Wrocławia.

W styczniu Amazon zapowiedział, że do końca roku zamierza stworzyć w Polsce ponad tysiąc nowych miejsc pracy. Obecnie firma zatrudnia w naszym kraju na pełen etat 4,5 tys. osób.

Oferta pracy w Centrum Rozwoju Technologii oraz na stanowiskach kierowniczych w centrach logistycznych skierowana jest do absolwentów studiów doktoranckich, magisterskich oraz licencjackich.

- Amazon chce ściśle współpracować z najbardziej renomowanymi polskimi uczelniami, kształcącymi najlepszych studentów w zakresie zarządzania, IT, inżynierii, produkcji i logistyki. Dążymy do zatrudniania najzdolniejszych osób z najbardziej renomowanych uniwersytetów na całym świecie – poinformował wiceprezes Amazon Operations Europe Roy Perticucci.

Centrum Rozwoju Technologii Amazon powstało w 2014 na skutek przekształcenia zakupionej przez Amazon polskiej spółki Ivona Software.

- Ośrodek w Gdańsku pracuje nad technologiami, które rewolucjonizują sposób, w jaki użytkownicy komunikują się z urządzeniami i serwisami Amazona. Zespół programistów oraz naukowców w Gdańsku pracuje nie tylko nad syntezą mowy, ale również nad systemami rozproszonymi, technologiami rozumienia i przetwarzania języka naturalnego i aplikacjami wykorzystywanymi w najnowszych produktach firmy - powiedziała rzeczniczka Amazon Polska Marzena Więckowska.

Amazon w Polsce

W 2014 r. Amazon otworzył w Polsce dwa centra logistyczne w Bielanach Wrocławskich i jedno w podpoznańskich Sadach. Do tej pory zainwestował w naszym kraju ponad 2 mld zł.

W grudniu ubiegłego roku dyrektor operacyjny Amazon Polska Kerry Person poinformował, że koncern planuje rozwój sieci centrów logistycznych w Europie, w tym również w Polsce. Na razie nieznane są bliższe szczegóły związane z tymi planami.

Amazon zatrudnia w Europie ponad 40 tys. stałych pracowników. W minionym roku stworzył na naszym kontynencie w sumie 10 tys. nowych miejsc pracy, kolejne kilka tys. ma powstać w tym roku. Od 2010 roku zainwestował w Europie ponad 15 miliardów euro. Inwestycje objęły m.in. infrastrukturę, działalność logistyczną i obsługę klienta, budowę nowych lokalizacji centrów danych, a także działania badawczo-rozwojowe.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.