Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku poszukuje specjalistów

Centrum Amazona w Gdańsku specjalizuje się w dostarczaniu technologii syntezy mowy. Obecnie poszukuje specjalistów w celu rozwoju oprogramowania i technologii dla produktów takich firm jak Amazon Echo czy Kindle Fire.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku poszukuje specjalistów

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

25 sie 2015 8:56


Amazon zaprezentował po raz pierwszy w Polsce, w poniedziałek (24 sierpnia) Warszawie, wszystkie swoje urządzenia, w tym także w pełni obsługiwane za pomocą komend głosowych Amazon Echo. Nad jego głosem – Alexą - pracują specjaliści z Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku. Firma szuka kolejnych pracowników do rozwoju światowej klasy technologii „Text-to-Speech” wykorzystywanej w swpich urządzeniach.

Innowacyjne rozwiązania

Amazon Echo to urządzenie, które w odróżnieniu od smartfonów lub tabletów, nie wymaga tradycyjnej, dotykowej obsługi. Echo wystarczy zapytać o trasę dojazdu, prognozę pogody lub wynik meczu. Dzięki wykorzystaniu chmury urządzenie bardzo szybko znajduje odpowiedzi na pytania i udziela ich kobiecym głosem o imieniu Alexa. Dzięki Echo można też słuchać muzyki czy poznać najnowsze wiadomości a nawet rozjaśnić lub przyciemnić światło w domu. Wszystko to odbywa się bez fizycznego kontaktu z urządzeniem, co pozwala korzystać z niego np. w trakcie wykonywania czynności domowych czy gotowania.

Kolejni specjaliści IT poszukiwani

Firma Amazon poinformowała również podczas wydarzenia w Warszawie, że obecnie poszukuje m.in. inżynierów oprogramowania i lingwistów, którzy będą zaangażowani w projekty związane z rozwojem Amazon Echo oraz innych rozwiązań firmy m.in. wykorzystujących technologię syntezy mowy.

Opracowywane w Gdańsku technologie pozwalają komunikować się z urządzeniami Amazon (m.in. Echo oraz Kindle Fire) w nowy, bardziej intuicyjny sposób w 23 językach świata. Rozwiązania, nad którymi pracuje gdański zespół specjalistów nie tylko poprawiają komfort użytkowania urządzeń Amazon, ale również stanowią ogromne ułatwienie dla osób niedowidzących – system jest np. w stanie odczytywać na głos nazwy ikon, po których użytkownik wodzi palcem na ekranie tabletu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.