Centrum badawczo-rozwojowe Wieltonu chce zatrudniać najlepszych

0 0
Centrum badawczo-rozwojowe Wieltonu chce zatrudniać najlepszych
W zakładzie w Wieluniu Wielton zatrudnia 1200 pracowników. (Fot.: Wielton)

• Polska spółka Wielton otworzyła 11 lutego Centrum Badawczo-Rozwojowe (CBR) w Wieluniu.
• Prezes firmy ogłosił, że chce zatrudniać najzdolniejszych inżynierów i naukowców.

W Centrum Badawczo-Rozwojowym Wieltonu projektowane są środki transportu z segmentu naczep i przyczep. Celem projektu jest podniesienie poziomu technologicznego i bezpieczeństwa produkowanych pojazdów, sprawdzenie nowych rozwiązań oraz zwiększanie konkurencyjności. Wielton dąży również do tego, aby nowe produkty były neutralne dla środowiska naturalnego.

– Inwestycja w centrum badawczo-rozwojowe to krok na drodze do osiągnięcia pozycji technologicznego lidera na europejskim rynku. Chcemy dawać klientom gwarancję niezawodności naszych produktów. Chcemy zatrudniać najzdolniejszych inżynierów i naukowców, aby nasze produkty były najlepsze na rynku – zarówno pod względem technologicznym, jak i jakościowym – powiedział Mariusz Golec, prezes Wieltonu.

Inwestycja w Centrum Badawczo-Rozwojowym obejmowała budowę dwóch nowych budynków oraz modernizację pomieszczeń w już istniejącym obiekcie na terenie zakładu produkcyjnego Wieltonu w Wieluniu. W wyniku prac powstała nowoczesna hala badań symulacyjnych i prototypowni, budynek biurowy, wyspecjalizowane stanowisko do badań wytrzymałościowych oraz stanowiska diagnostyki układów hamulcowych konstrukcji pojazdów.

Grupa Wielton ma dwa zakłady produkcyjne: w Polsce oraz we Francji, a także dwie montownie: we Włoszech i w Rosji. Swoim klientom zapewnia również wsparcie serwisowe w całej Europie. W samym tylko Wieluniu pracuje obecnie 1200 pracowników.

Praca naukowa w Wieltonie

W ramach rozwoju innowacji w czerwcu ubiegłego roku Wielton otworzył zamiejscowe biuro projektowe w gliwickim Parku Naukowo-Technologicznym, stanowiącym część działu R&D. Transfer innowacyjnych technologii ze środowiska akademickiego do biznesu wspiera również współpraca z Politechniką Śląską w ramach uruchamianej pod patronatem Wieltonu specjalności „Projektowanie mechatronicznych układów mobilnych” na kierunku mechatronika.

– Chcemy wspierać talenty wśród polskich studentów i doktorantów. Chcemy maksymalnie wykorzystać potencjał zarówno intelektualny, jak i techniczny polskich naukowców, których kompetencje już od wielu lat są doceniane w Europie. To właśnie polską myślą technologiczną konkurujemy z zachodnimi rozwiązaniami – stwierdził Mariusz Golec.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.