Centralna Baza Ofert Pracy po solidnym liftingu. Działa również na smartfonach

Wystartowała nowa wersja CBOP – oficjalnego internetowego serwisu z ogłoszeniami o pracę, prowadzonego przez ministra pracy i polityki społecznej. Czym zaskakuje?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Centralna Baza Ofert Pracy po solidnym liftingu. Działa również na smartfonach

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

7 sie 2014 10:55


Serwis jest nowocześniejszy, bardziej intuicyjny i ma więcej funkcji przydatnych dla poszukujących pracy. Baza jest dostosowana do aktualnych rozwiązań prawnych oraz można z niej wygodnie korzystać na urządzeniach mobilnych.

Aktualna wersja CBOP zawiera dwie zakładki: oferty pracy, staży i praktyk, gdzie użytkownicy mogą przeglądać oferty pracy, łatwo znaleźć staż lub kurs zawodowy, a także kalendarz targów, giełd i szkoleń, w którym znajdują się informacje o wydarzeniach organizowanych przez powiatowe urzędy pracy.

W przyszłości do CBOP dołączą oferty Ochotniczych Hufców Pracy i akredytowanych instytucji pośrednictwa pracy w ramach sieci Europejskich Służb Zatrudnienia EURES.

Skuteczne wyszukiwanie

Użytkownicy mogą korzystać z prostej wyszukiwarki (wyszukiwanie po nazwie stanowiska i lokalizacji) oraz filtrować wyniki wyszukiwania według kategorii, które najbardziej ich interesują: stanowiska, zakresu obowiązków, miejsca pracy, rodzaju umowy, pracodawcy, daty dodania itp.

Zmienił się sposób prezentacji wyników wyszukiwania. Użytkownicy mogą wyświetlać oferty na różnych poziomach szczegółowości: niskim, gdzie zobaczą tylko najważniejsze dane, w tym stanowisko, miejsce pracy, rodzaj umowy, pracodawcę, datę dodania oferty; średnim, na którym dodatkowo widać daty ważności propozycji, wymiaru etatu, wysokości proponowanego wynagrodzenia; wysokim, który uzupełnia informacje o opis zadań na danym stanowisku oraz wymagania pracodawcy w stosunku do kandydatów.

Po wyborze konkretnej propozycji można wyświetlić mapę, która pozwala zlokalizować pracodawcę lub powiatowy urząd pracy, do którego należy się zgłosić.

Sortowanie i porównywanie ofert

Ogłoszenia można sortować ze względu na najważniejsze parametry, m.in. datę dodania, datę ważności, miejsce pracy, pracodawcę, wynagrodzenie, rodzaj umowy, czy stanowisko. Dużym ułatwieniem w porównaniu do poprzedniej wersji CBOP jest możliwość subskrybowania ogłoszeń, jednoczesnego porównywania kilku propozycji, czy płynnej zmiany liczby propozycji prezentowanych na liście wynikowej. Po wybraniu każdej oferty można również szybko przejść do innych ofert w tym samym miejscu lub na podobnym stanowisku.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.