Capgemini zatrudni w najbliższym roku 300 osób

Krakowskie centrum firmy Capgemini Polska należącej do Grupy Capgemini, oferującej usługi informatyczne, outsourcingowe i konsultingowe w ciągu najbliższych 12 miesięcy planuje zwiększyć zatrudnienie o ponad 300 osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Capgemini zatrudni w najbliższym roku 300 osób

PODZIEL SIĘ


Autor: ang

25 cze 2013 12:55


Capgemini Polska wynajęło dodatkowe 1700 mkw. przestrzeni biurowej w kompleksie Rondo Business Park. Nowa umowa najmu jest rezultatem dynamicznego rozwoju centrum w Krakowie. Firma planuje także zatrudniać 300 osoób, między innymi specjalistów z dziedziny finansów i księgowości, rachunkowości oraz informatyków.

Firma Capgemini w Polsce zatrudnia obecnie ponad 5300 pracowników i jest drugim największym zagranicznym inwestorem z sektora nowoczesnych usług dla biznesu w naszym kraju. Obszarami specjalizacji Capgemini w Polsce są projekty transformacji przedsiębiorstw w oparciu o technologie informatyczne, outsourcing procesów biznesowych, usługi w zakresie Infrastruktury IT, oraz rozwój oprogramowania spełniającego indywidualne potrzeby biznesu.

- Nowy kontrakt daje nam solidne podstawy do dalszego, intensywnego rozwoju krakowskiego centrum Capgemini - tłumaczy Marek Grodziński, dyrektor Centrum BPO Capgemini, członek zarządu Capgemini Polska - Aktualnie w Krakowie zatrudniamy już blisko 3200 osób, co czyni nas największym w Małopolsce i drugim w kraju zagranicznym inwestorem z sektora nowoczesnych usług dla biznesu. W najbliższych miesiącach planujemy także intensyfikację procesów rekrutacyjnych i zatrudnienie ponad 300 nowych pracowników - dodaje.

Capgemini prowadzi rekrutację do 2 jednostek biznesowych krakowskiego oddziału: BPO, Business Process Outsourcing) oraz Infrastructure Services.

- W związku z dynamicznym rozwojem Capgemini w Krakowie poszukujemy zarówno pracowników z wiedzą ekspercką z obszaru finansów, księgowości, analizy biznesowej, obsługi klienta, jak i specjalistów od baz danych, zarządzania infrastrukturą oraz projektami - tłumaczy Agnieszka Jarecka, Dyrektor HR w Capgemini Polska.

I dodaje: - Ambitne plany rekrutacyjne są efektem pozyskiwania nowych klientów w obszarze BPO i IT oraz rozszerzaniem skali i portfolio procesów, które firma obsługuje. Capgemini to aktualnie jeden z największych przedstawicieli sektora oferującego profesjonalne usługi wsparcia biznesu.

Rekrutacja na nowe miejsca pracy jest prowadzona zarówno wśród specjalistów z kilkuletnim doświadczeniem, jak i studentów oraz absolwentów uczelni wyższych, którzy niedawno skończyli studia. Warunkiem koniecznym w obu przypadkach jest biegła znajomość przynajmniej jednego języka obcego. Ważne są także silnie wykształcone kompetencje miękkie, takie jak komunikatywność, umiejętność pracy w zespole i zdolność do szybkiego adaptowania się do dynamicznego środowiska biznesowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.