Bytom pomoże wykluczonym społecznie. Otwarto Pracownię Aktywności Społecznej

• W Bytomiu otwarto Pracownię Aktywności Społecznej
• Z pracowni skorzysta blisko 600 osób dotkniętych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bytom pomoże wykluczonym społecznie. Otwarto Pracownię Aktywności Społecznej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

4 kwi 2016 15:38


Otwarcie pracowni to jeden z elementów realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie unijnego projektu By-PAS.

"W nowym lokalu animatorzy Fundacji Inicjatywa będą pobudzać aktywność wśród osób najbardziej oddalonych od rynku pracy i jednocześnie wspierać w problemach rodzinnych, środowiskowych czy prawnych" - wyjaśniła rzeczniczka Urzędu Miasta w Bytomiu Aleksandra Szatkowska.

Otwarcie pracowni wpisuje się w rewitalizację Bytomia, który jest jednym z tych śląskich miast, gdzie restrukturyzacja tradycyjnych gałęzi przemysłu najbardziej dała się we znaki. Ogółem na działania związane z szeroko pojętą rewitalizacją miasto ma dysponować ok. 1 mld zł.

Czytaj też: Bytomski urząd pracy przeznaczy 3,6 mln zł na aktywizację młodych

Ponad 400 mln zł (100 mln euro) to środki unijne w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji (OSI). Kolejne ponad 200 mln zł ma pochodzić z puli na Zintegrowane Inwestycje Terytorialne (ZIT - narzędzie współpracy samorządów w całym kraju).

W 2015 r. mieszkańcy Bytomia wypełniali ankietę związaną z planami rewitalizacji, w której mieli okazję napisać o najważniejszych potrzebach. Wśród nich znalazły się m.in. zwiększenie liczby miejsc pracy, poprawa jakości mieszkań oraz odnowa zabytków.

Bytom liczy ok. 157 tys. mieszkańców. Z informacji Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach wynika, że na koniec stycznia w Bytomiu odnotowano najwyższą stopę bezrobocia w woj. śląskim - 17,8 proc. wobec 8,5 proc. w regionie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.