wnp.pl

Byli pracownicy bazą dla nowej spółki projektowej

0 0
Byli pracownicy bazą dla nowej spółki projektowej

Energoinstal stworzył własną spółkę projektową Enipro. Docelowo biuro, którego załogę w dużej mierze stanowią byli pracownicy Centrum Projektowego Polimex-Mostostal, ma pozwolić Energoinstalowi na pełną realizację zadań generalnego wykonawcy własnymi siłami.

Jak poinformował Michał Więcek, prezes Energoinstalu, Enipro zostało utworzone na bazie BES Krafwerkanlagen, jednej ze spółek zależnych Energoinstalu. Zostanie ona dokapitalizowana kwotą ok. 0,5 mln zł i docelowo ma zatrudniać do 50 osób.

- Spółkę projektową stworzyliśmy w dużej mierze w oparciu o byłych pracowników Centrum Projektowego Polimex-Mostostal, którzy zgłosili się do nas jesienią 2013 r. Już wówczas mieliśmy w planach otwarcie własnego biura projektowego. Aktualnie pracownicy Enipro pomagają nam już m.in. przy realizacji bloku w EC Zofiówka - powiedział Więcek.

- Priorytetem spółki ma być wsparcie Energoinstalu w realizacji kontraktów. Enipro dopełnia dotychczasowy wachlarz usług oferowanych przez naszą grupę. Zakładamy, że pozwoli to na realizację zadań generalnego wykonawcy w pełni własnymi siłami - dodał.

Energoinstal zakłada, że zlecenia od spółki-matki będą stanowić ok. 30-40 proc. portfela zleceń Enipro. Pozostałą część spółka będzie musiała samodzielnie pozyskać z rynku.

- Chodzi o całe spektrum usług dla energetyki, nie tylko związanych z kompetencjami Energoinstalu, a więc również instalacji odpylania, odazotowania i odsiarczania, w których doświadczenie mają pracownicy pozyskani do pracy w Enipro - wskazał Więcek.

Niemniej przyznał, że głównym partnerem Energoinstalu w zakresie usług projektowych pozostaje Energoprojekt-Katowic i zapewne nieprędko się to zmieni.

Cały artykuł czytaj tu

 

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.