Byli pracownicy bazą dla nowej spółki projektowej

Energoinstal stworzył własną spółkę projektową Enipro. Docelowo biuro, którego załogę w dużej mierze stanowią byli pracownicy Centrum Projektowego Polimex-Mostostal, ma pozwolić Energoinstalowi na pełną realizację zadań generalnego wykonawcy własnymi siłami.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Byli pracownicy bazą dla nowej spółki projektowej

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

20 maj 2014 11:29


Jak poinformował Michał Więcek, prezes Energoinstalu, Enipro zostało utworzone na bazie BES Krafwerkanlagen, jednej ze spółek zależnych Energoinstalu. Zostanie ona dokapitalizowana kwotą ok. 0,5 mln zł i docelowo ma zatrudniać do 50 osób.

- Spółkę projektową stworzyliśmy w dużej mierze w oparciu o byłych pracowników Centrum Projektowego Polimex-Mostostal, którzy zgłosili się do nas jesienią 2013 r. Już wówczas mieliśmy w planach otwarcie własnego biura projektowego. Aktualnie pracownicy Enipro pomagają nam już m.in. przy realizacji bloku w EC Zofiówka - powiedział Więcek.

- Priorytetem spółki ma być wsparcie Energoinstalu w realizacji kontraktów. Enipro dopełnia dotychczasowy wachlarz usług oferowanych przez naszą grupę. Zakładamy, że pozwoli to na realizację zadań generalnego wykonawcy w pełni własnymi siłami - dodał.

Energoinstal zakłada, że zlecenia od spółki-matki będą stanowić ok. 30-40 proc. portfela zleceń Enipro. Pozostałą część spółka będzie musiała samodzielnie pozyskać z rynku.

- Chodzi o całe spektrum usług dla energetyki, nie tylko związanych z kompetencjami Energoinstalu, a więc również instalacji odpylania, odazotowania i odsiarczania, w których doświadczenie mają pracownicy pozyskani do pracy w Enipro - wskazał Więcek.

Niemniej przyznał, że głównym partnerem Energoinstalu w zakresie usług projektowych pozostaje Energoprojekt-Katowic i zapewne nieprędko się to zmieni.

Cały artykuł czytaj tu

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.