Była recepcjonistką, została HR-owcem

0 0
Była recepcjonistką, została HR-owcem
Ilona Jabłońska, fot. LinkedIn

14 mln Polaków ma w swoich portfelach karty Payback. Zbieramy punkty, wymieniamy je na nagrody. Kto jednak za tym wszystkim stoi? Jaka firma, jacy ludzie?

Karty Payback kojarzy chyba każdy, ale jaka firma je wypuszcza, ile osób w niej pracuje i czym dokładnie się zajmuje już niekoniecznie…

Ilona Jabłońska, specjalista ds. HR w Payback: - Operatorem programu Payback jest firma Loyalty Partner Polska, która jest częścią globalnej grupy finansowej American Express. Program Payback powstał w Niemczech piętnaście lat temu. Na polskim rynku jesteśmy obecni już od ponad pięciu lat. Nasi pracownicy uczestniczyli we wdrożeniu programu m.in. w Meksyku i we Włoszech. Gdy zaczęłam pracę w firmie cztery lata temu, zespół liczył 40 osób. Dziś zatrudniamy 140 osób i nadal nieustannie się rozwijamy.

Kto zatem tworzy polski oddział firmy? Czym się zajmują pracownicy na co dzień?

- W chwili obecnej mamy 11 działów, m.in.: marketing, consulting, dział prawny, finansowy, analiz, HR, dział operacji czy partner management – ten ostatni zajmuje się współpracą z ponad 600 partnerami programu. Wszystkie działy ściśle ze sobą współpracują, aby móc sprawnie tworzyć i wdrażać rozwiązania dla uczestników oraz partnerów. Dla konsumenta program to głównie zbieranie punktów i wymiana ich na nagrody. Jednak za obsługę programu odpowiada sztab ludzi. Każdego dnia planują, jaka kampania marketingowa zostanie skierowana do naszych uczestników, jaka będzie kolejna promocja, a także pracują nad tym, aby zwiększać sprzedaż partnerów programu. Mamy w zespole ekspertów z dużym doświadczeniem z takich firm jak np. Procter & Gamble, Mars czy PwC, ale też osoby, które dopiero stawiają pierwsze kroki na rynku pracy. Wszyscy mówimy sobie po imieniu, każdy ma prawo wyrażać swoją opinię, nie ma silnie zarysowanej hierarchii. Wszyscy mogą liczyć na różne przywileje – pracownicy, praktykanci, stażyści.

To znaczy?

- Oferujemy benefity, do których dostęp posiada każdy, kto z nami pracuje. Mamy m.in. pakiet sportowy i prywatną opiekę medyczną. W naszej firmie stażystom przysługują dwa płatne dni w miesiącu wolne od pracy. Jeśli organizujemy szkolenia wewnętrzne czy zewnętrzne, każdy może wziąć w nich udział – również praktykant i stażysta, którzy u nas czują się potrzebni i realizują istotne zadania. Podobnie jest z wyjazdami integracyjnymi i wieloma innymi inicjatywami – są dostępne dla wszystkich pracowników.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Młodzieży! To jest zawód przyszłości! Wybierajcie. Polska potrzebuje HR-owców miliony. Tu zarobicie na ciekawe i dostatnie życie, nie uciekajcie na Zachód!.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.