Budimex zwiększa zatrudnienie

Od początku roku Budimex zatrudnił ponad 400 nowych pracowników, a w samym październiku - 120.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Budimex zwiększa zatrudnienie

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

28 paź 2015 12:18


- Na skutek utrzymującego się korzystnego trendu cen materiałów budowlanych oraz stałej pracy nad efektywnym zarządzaniem każdym kontraktem marże ze sprzedaży w obydwu segmentach działalności - infrastrukturalnym i budownictwa ogólnego - są wyższe niż te wypracowane zarówno w zeszłym roku, jaki i w poprzednich kwartałach tego roku - stwierdził Dariusz Blocher, prezes Budimeksu.

- Dzięki otrzymywanym zaliczkom na realizację kontraktów budowlanych oraz dynamicznej przedsprzedaży mieszkań, grupa Budimex utrzymuje wysoki poziom pozycji gotówkowej netto. Na koniec września bieżącego roku wyniósł on 1,81 mld zł i był wyższy o 53,7 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego - podał Blocher.

- W czwartym kwartale bieżącego roku planujemy skoncentrować się na przygotowaniu do realizacji już podpisanych kontraktów infrastrukturalnych. Intensywnie pracujemy nad kontraktowaniem dostaw materiałów, prac podwykonawców, jak i zatrudnianiem wykwalifikowanych inżynierów - dodał.

W październiku Budimex zatrudnił ponad 120 osób, a w całym 2015 r. ponad 400 pracowników. Obecnie grupa zatrudnia ponad 5700 osób na umowę o pracę.

Blocher zaznaczył, że spółka stale pracuje nad rozwojem działalności w segmencie energetycznym, który obok rynku kolejowego jest kluczowy w aspekcie dywersyfikacji działalności.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.