Brytyjczycy niezadowoleni ze swojej pracy. 26 proc. zmieni ją jeszcze w tym roku

43 proc. Brytyjczyków, choć nie rozgląda się za nową pracą, zmieni dotychczasowe miejsce zatrudnienie, jeśli tylko nadarzy się ku temu okazja - wynika z badania przeprowadzonego przez CareerBuilder.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Brytyjczycy niezadowoleni ze swojej pracy. 26 proc. zmieni ją jeszcze w tym roku

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

7 lut 2014 9:59


65 proc. respondentów badania twierdzi, że nie jest zadowolona ze swoich zarobków, a 36 proc. nie lubi swojego szefa - to niektóre z powodów, dla których ponad 1/4 Brytyjczyków (26 proc.) planuje zmianę pracy w tym roku.

Co dziesiąty pracownik nie jest zadowolony z roli, jaką pełni w swojej firmie, a ci, którzy nie szukają pracy, nie ukrywają, że gdyby tylko nadarzyła się taka okazja, też odeszliby ze swojej firmy (43 proc.).

Co mogą zrobić pracodawcy, aby ich u siebie zatrzymać? 65 proc. pracowników wskazuje, że podwyżka pensji byłaby argumentem, mogącym ich zatrzymać w firmie, a dla 53 proc. bardzo ważnym benefitem byłby elastyczny czas pracy.

- Uznanie, premie za zasługi, programy szkoleniowe i jasno określone ścieżki kariery, to skuteczne metody pokazania pracownikom, jak wiele znaczą dla firmy - mówi Scott Helmes, dyrektor zarządzający CareerBuilder w Wielkiej Brytanii.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.