Bronisław Komorowski: Zarys programu dla młodych jest już gotowy

- Udało się uznać politykę prorodzinną za jeden z priorytetów państwa i wiele w tej sprawie zrobić. Chciałbym powtórzyć podobną technikę pracy w kwestiach Dobrego startu dla Młodych - powiedział prezydent Bronisław Komorowski.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bronisław Komorowski: Zarys programu dla młodych jest już gotowy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

24 kwi 2015 13:20


Młodzi Polacy to pokolenie wiedzy, warto to mądrze wykorzystać na rzecz rozwoju Polski - mówił w Warszawie prezydent Bronisław Komorowski podczas spotkania z przedstawicielami młodego pokolenia. Tematem rozmowy był zapowiedziany przez prezydenta program "Dobry start dla Młodych".

Młode pokolenie należy wykorzystać na rzecz rozwoju Polski

W połowie kwietnia Komorowski mówił, że należy zbudować, wspólnie z młodymi ludźmi, program, który będzie odzwierciedlał i aspiracje młodego pokolenia, i polskie potrzeby.

Podczas spotkania prezydent zaznaczył, że jest ono już kolejnym, mającym na celu "uzgodnienie, znalezienie najlepszej formuły prac na programem Dobry start dla Młodych". W przekonaniu Komorowskiego, przyszedł w Polsce już czas na podjęcie tych kwestii z całą mocą.

Czytaj też: Lewiatan: Młodzi na rynku pracy. Jak im pomóc?

Prezydent podkreślał, że udało się uznać politykę prorodzinną za jeden z priorytetów państwa i wiele w tej sprawie zrobić. "Chciałbym powtórzyć podobną technikę pracy w kwestiach Dobrego startu dla Młodych. (...) Chciałbym dziś także zacząć od poznawania waszych poglądów, młodych ludzi w tej kwestii, (...) po to, żeby spróbować to potem skonfrontować z realnymi możliwościami państwa polskiego, ale także i z poglądami środowisk politycznych, pracodawców" - powiedział Komorowski.

Wskazywał przy tym, że obecni młodzi to pokolenie wiedzy i warto to mądrze wykorzystać, na rzecz rozwoju Polski. Według prezydenta "Dobry start dla Młodych" jest potrzebny, by "nie zmarnować dorobku, jaki stanowi pierwsze pokolenie, które wyrosło już całkowicie nie tylko w wolnej Polsce, ale w zupełnie nowych realiach ekonomicznych, społecznych, także i politycznych".

Komorowski podkreślił, że jest gotowy zarys programu dla młodych. "On nie jest świętością, on może ulegać przebudowie, rozbudowie" - dodał. Zadeklarował też, że Kancelaria Prezydenta będzie organizowała kolejne spotkania w tej sprawie.

Prezydent zapowiadał w połowie kwietnia, że wśród propozycji, które przedstawi, znajdą się m.in.: wprowadzenie karty młodego przedsiębiorcy, by ułatwić młodym ludziom zakładanie i prowadzenie firmy; rozwiązanie problemu nadużywania przy zatrudnianiu umów cywilno-prawnych, by ich stosowanie było wyjątkiem, a nie regułą; szybkie wdrożenie "masywnego programu budowy mieszkań na wynajem z umiarkowanym czynszem"; szybkie uchwalenie ustawy o innowacyjności, by powstawały lepsze i lepiej płatne miejsca pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.