Brak dokumentacji opóźnia wybór zarządu TVP

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynął wniosek o powołaniu zarządu TVP. Brakuje jednak dokumentacji konkursowej, co uniemożliwia wyłonienie zarząd.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Brak dokumentacji opóźnia wybór zarządu TVP

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

18 cze 2015 14:14


Brak dokumentacji konkursowej, która powinna zostać dołączona przez Radę Nadzorczą TVP do wniosku o powołanie nowego zarządu spółki, uniemożliwia Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji wyłonienie nowych władz Telewizji Polskiej - powiedziała rzeczniczka KRRiT.

"Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynął wniosek Rady Nadzorczej TVP wraz z uchwałą o powołaniu zarządu, jednak w tej chwili brakuje dokumentacji konkursowej, co uniemożliwia rozpoczęcie prac KRRiT nad ewentualnymi decyzjami o wyłonieniu zarządu" - powiedziała rzeczniczka KRRiT, Katarzyna Twardowska.

Bez dokumentacji nie można sprawdzić poprawności konkursu

Jak wyjaśniła, dokumentacja konkursowa zawiera opis przebiegu konkursu i decyzje RN dotyczące każdego z trzech jego etapów - to całość dokumentacji zgromadzonej przez RN w trakcie jego trwania. "To opis oceny formalnej i merytorycznej kandydatów, jak również relacja z przebiegu wyboru uczestników kolejnych etapów i kryteriów, jakie były brane pod uwagę. Na podstawie tych dokumentów i poprawności przebiegu konkursu i dochowania wszystkich przepisów, KRRiT podejmuje decyzje o powołaniu (lub nie) nowego zarządu.

Rzeczniczka dodała, że w ustawie o radiofonii i telewizji nie ma ściśle wyznaczonego terminu, w którym KRRiT powołuje nowy zarząd. Krajowa Rada wybiera nowy zarząd w terminie, w którym odbywają się walne zgromadzenia w spółkach skarbu państwa, po których powinny rozpoczynać się kadencje nowych zarządów. "Zgromadzenia takie odbywają się w czerwcu. Krajowa Rada dbając o stabilne działanie spółki (TVP), zwykle dotrzymuje tego terminu" - podkreśliła Twardowska.

Nie chciała jednak spekulować, ile potrwa postępowanie, mające ostatecznie wyłonić nowe władze telewizji publicznej. Jej zdaniem, w tej chwili trudno też mówić o konsekwencjach tego niedopatrzenia. "Czekamy na uzupełnienie dokumentacji" - powiedziała.

Nie wszyscy podpisali się pod uchwałą

Jeden z członków RN TVP prof. Tadeusz Kowalski twierdzi, że nie wie jaka dokumentacja nie została wysłana do KRRiT, ponieważ jest to kompetencja przewodniczącego RN. Zaznaczył jednak, że może chodzić o brak protokołu z ostatniego posiedzenia, na którym nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Taki protokół nie trafił jeszcze do akceptacji członków. Dodał, że nie wszyscy członkowie rady podpisali się pod uchwałą o wynikach postępowania konkursowego na zarząd TVP.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.