Bosch zatrudni 12 tys. osób. Głównie inżynierów

Bosch planuje zatrudnić na całym świecie około 12 tys. osób z wykształceniem wyższym. Największe szanse na pracę mają inżynierowie kierunków takich, jak budowa maszyn i elektrotechnika oraz osoby po studiach wyższych ze znajomością IT.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bosch zatrudni 12 tys. osób. Głównie inżynierów

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

31 mar 2015 10:43


- Zatrudniamy coraz więcej pracowników w obszarze oprogramowania. Z uwagi na coraz silniejszą integrację wszystkich dziedzin życia z internetem oprogramowanie odgrywa coraz ważniejszą rolę – od rozwiązań w zakresie mobilności aż po technikę przemysłową – wyjaśnia Christoph Kübel, członek zarządu i dyrektor ds. personalnych w spółce Robert Bosch GmbH.

Liczba pracowników w działach oprogramowania będzie w dalszym ciągu wzrastać. Największe zapotrzebowanie na pracowników z wykształceniem wyższym występuje obecnie w Indiach – około 3 200 nowych stanowisk, w Chinach – 2 600 oraz w Niemczech – 1 200.

Trzy z czterech planowanych nowych stanowisk to stanowiska w branży inżynierskiej, a blisko co trzecie nowe miejsce pracy jest przygotowane dla pracowników bez wcześniejszego doświadczenia zawodowego.

Czytaj też: Jaguar Land Rover wybuduje fabrykę w Polsce i zatrudni 6 tys. osób?

Bosch oferuje pracownikom różne ścieżki rozwoju. Przedsiębiorstwo wspiera własne startupy, dzięki którym możliwy jest szybki transfer wyników badań do poszczególnych obszarów działalności. Małe i prężnie działające jednostki pozwalają tworzyć także zupełnie nowe obszary działalności.

Przykładem może być spółka Bosch eBike Systems, która w ciągu zaledwie pięciu lat przeszła drogę od startupu do wiodącego na rynku europejskim producenta napędów do rowerów elektrycznych.

Czytaj też: Niemcy: BMW i Volkswagen zatrudnią tysiące nowych pracowników

Oprócz oferowania wielu możliwości kariery i zróżnicowanych środowisk pracy, Bosch przykłada ogromną wagę do tworzenia przestrzeni dla swobodnego rozwoju kreatywności. Wielu pracowników ma możliwość w ramach koncepcji Open Source przeznaczyć część czasu pracy na współdziałanie przy innych projektach programistycznych w obrębie Grupy Bosch. Za pośrednictwem wewnętrznej platformy społecznościowo-biznesowej Bosch Connect pracownicy mogą proponować także własne pomysły np. na nowe produkty w obszarze internetu przedmiotów.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.