Bosch zatrudni 12 tys. osób. Głównie inżynierów

0 0
Bosch zatrudni 12 tys. osób. Głównie inżynierów
Trzy z czterech planowanych nowych stanowisk w firmie Bosch to stanowiska w branży inżynierskiej, a blisko co trzecie nowe miejsce pracy jest przygotowane dla pracowników bez wcześniejszego doświadczenia zawodowego/ Fot. Bosh Facebook

Bosch planuje zatrudnić na całym świecie około 12 tys. osób z wykształceniem wyższym. Największe szanse na pracę mają inżynierowie kierunków takich, jak budowa maszyn i elektrotechnika oraz osoby po studiach wyższych ze znajomością IT.

- Zatrudniamy coraz więcej pracowników w obszarze oprogramowania. Z uwagi na coraz silniejszą integrację wszystkich dziedzin życia z internetem oprogramowanie odgrywa coraz ważniejszą rolę – od rozwiązań w zakresie mobilności aż po technikę przemysłową – wyjaśnia Christoph Kübel, członek zarządu i dyrektor ds. personalnych w spółce Robert Bosch GmbH.

Liczba pracowników w działach oprogramowania będzie w dalszym ciągu wzrastać. Największe zapotrzebowanie na pracowników z wykształceniem wyższym występuje obecnie w Indiach – około 3 200 nowych stanowisk, w Chinach – 2 600 oraz w Niemczech – 1 200.

Trzy z czterech planowanych nowych stanowisk to stanowiska w branży inżynierskiej, a blisko co trzecie nowe miejsce pracy jest przygotowane dla pracowników bez wcześniejszego doświadczenia zawodowego.

Czytaj też: Jaguar Land Rover wybuduje fabrykę w Polsce i zatrudni 6 tys. osób?

Bosch oferuje pracownikom różne ścieżki rozwoju. Przedsiębiorstwo wspiera własne startupy, dzięki którym możliwy jest szybki transfer wyników badań do poszczególnych obszarów działalności. Małe i prężnie działające jednostki pozwalają tworzyć także zupełnie nowe obszary działalności.

Przykładem może być spółka Bosch eBike Systems, która w ciągu zaledwie pięciu lat przeszła drogę od startupu do wiodącego na rynku europejskim producenta napędów do rowerów elektrycznych.

Czytaj też: Niemcy: BMW i Volkswagen zatrudnią tysiące nowych pracowników

Oprócz oferowania wielu możliwości kariery i zróżnicowanych środowisk pracy, Bosch przykłada ogromną wagę do tworzenia przestrzeni dla swobodnego rozwoju kreatywności. Wielu pracowników ma możliwość w ramach koncepcji Open Source przeznaczyć część czasu pracy na współdziałanie przy innych projektach programistycznych w obrębie Grupy Bosch. Za pośrednictwem wewnętrznej platformy społecznościowo-biznesowej Bosch Connect pracownicy mogą proponować także własne pomysły np. na nowe produkty w obszarze internetu przedmiotów.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

POLECAMY W SERWISACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.